Trijumf Irana protiv Čilea u izuzetno dramatičnom susretu u našoj grupi, te očekivane pobjede Slovenije i Mađarske, neki su od momenata koji su obilježili uvodne mečeve dana na Svjetskom prvenstvu u Poljskoj i Švedskoj.

Vujovićev Iran srušio Čile na otvaranju naše grupe, Slovenci i Mađari očekivano ubjedljivi Foto: Twitter

Vrlo uzbudljiv meč gledali smo na otvaranju naše grupe. Iran, koji predvodi naš trener Veselin Vujović, nakon velikog preokreta u finišu slavio je nad Čileom - 24:25. Treba istaći kako su Iranci, pet minuta uoči kraja, gubili rezultatom 23:20, a da je na njihovom golu blistao Siavoši.

Iranci su gotovo sve vrijeme imali vođstvo, a najveće su krajem prvog i početkom drugog dijela igre (10:13, 11:14). No, uporni igrači Čilea sustigli su zaostatak i gledali smo dramatičan finiš, da bi južnoamerička selekcija u 55. minutu povela tri razlike - 23:20. No, svega dva minuta bila su dovoljna čudesnim Irancima da izjednače - 23:23. Potom je golman Irana Siavoši odbranio protivnicima sedmerac i već u sljedećem napadu njegov je tim, golom Oraeija, preokrenuo - 23:24. Minut prije kraja, Salinas je izjednačio (24:24). Iranci su do kraja dali još jedan gol i time slavili važnu pobjedu.

Najbolji učinak u Iranu imao je Oraei (7 golova), a na drugoj strani Fojhtman (6).

U grupi sa kojom se ukrštamo odigran je i drugi meč. Očekivano, Slovenija je bez većih teškoća slavila protiv Saudijske Arabije, rezultatom 33:19. Janc i Ovniček postigli su po šest golova.

Mađarska je bila ubjedljiva protiv Južne Koreje - 35:27. Mađari su prvo poluvrijeme dobili rezultatom 21:11, pa su u drugom spustili gas, a najefikasniji je bio Lekai sa šest pogodaka.

U prvom duelu u grupi "C", Zelenortska Ostrva bila su bolja od Urugvaja - 33:25