Nova pobjeda Čelsija nad Milanom, te remiji u Poljskoj i na Parku prinčeva, obilježili su večerašnji program Lige šampiona. Dinamo je u Zagrebu remizirao protiv Salcburga. Od šest večerašnjih utakmica, četiri su završene bez pobjednika.

Čelsi opet bolji od Milana, remi u Zagrebu, Real zaustavljen, bez pobjednika na Parku prinčeva Foto: ANSA

Dinamo nije uspio da stigne do drugog trijumfa u Ligi šampiona, pošto je večeras na Maksimiru remizirao sa Salcburgom - 1:1 (1:1).

Gosti su poveli u 12. minutu preko Selvalda, a onda smo gledali ofanzivu 'modrih'. Iz takve igre, Zagrepčani su u 40. minutu stigli do zasluženog poravnanja, a strijelac je bio Ljubičić. Mogao je Dinamo do pobjede u sudijskoj nadoknadi, no Bočkaj je iz prekida pogodio prečku.

Milan je opet poražen od Čelsija, ovog puta na San Siru - 0:2 (0:1).

'Rosoneri' su od 18. minuta bili sa igračem manje, pošto je isključen Tomori, a onda je goste u vođstvo doveo Žoržinjo, i to iz jedanaesterca. U 34. minutu vođstvo 'plavaca' udvostručio je Obamejang.

Izraelci zasluženo slavili protiv očajnog Juventusa, Sitiju bod na Parkenu
0
Izraelci zasluženo slavili protiv očajnog Juventusa, Sitiju…
11.10.2022 20:41

Real nije uspio nastaviti seriju pobjeda. Naime, Madriđani su zaustavljeni u Poljskoj, protiv Šahtjora - 1:1 (0:0). Pritom su Ukrajinci bili nadomak pobjede - vodili su od 46. minuta, kada je Zubkov postigao gol, ali je u finišu sudijske nadoknade izjednačio Ridiger.

U toj je grupi Lajpcig slavio na Seltik parku (0:2), a naš Sead Hakšabanović počeo je meč, a potom je zamijenjen u 66. minutu.

Nakon što su u predvečernjem terminu Kopenhagen i Mančester siti podijelili bodove, sličan epilog bio je i u drugom duelu grupe "G" na Vestfalenu, gdje su Dortmund i Sevilja odigrali 1:1.

U grupi "H", u kojoj je ranije Makabi Haifa slavio protiv Juventusa (2:0), gledali smo derbi na Parku prinčeva. Na kraju, PSŽ i Benfika opet su podijelili bodove, igrajući 1:1 (1:0). Oba gola viđena su iz penala - za domaće je pogodio Mbape, a izjednačio je Žoao Mario.