Izraelci zasluženo slavili protiv očajnog Juventusa, Sitiju bod na Parkenu

Porazom Juventusa u Izraelu i podjelom bodova u Kopenhagenu počelo je četvrto kolo Lige šampiona.

Izraelci zasluženo slavili protiv očajnog Juventusa, Sitiju bod na Parkenu Foto: ANSA

Juventus je poražen na gostovanju Makabiju u Haifi, rezultatom 2:0 (2:0). Malo je reći da je večerašnje izdanje 'stare dame' u Izraelu bilo očajno, tako da je očito sada samo pitanje vremena kada će Masimilijano Alegri biti smijenjen. Pritom, šanse sastava iz Torina da se nađe u nokaut fazi sada su gotovo svedene na minimum.

Domaći su poveli već u sedmom minutu preko Acilija. No, nijesu nakon toga odlučili da čuvaju prednost - nastavili su sa sjajnim izdanjem, pa je u 42. minutu Acili postigao novi pogodak - a kako se ispostavilo i posljednji na večerašnjem susretu. Sastav iz Torina u nastavku je pokušao da ugrozi Šerijev gol, ali nijesu uspijevali, pa je domaćin proslavio sasvim zasluženu pobjedu.

Na Parkenu nije bilo golova. Kopenhagen i Mančester siti podijelili su bodove, no u prvih pola sata bilo je svega.

Prvo je u 11. minutu poništen Rodrijev gol, da bi u 25. minutu golman Danaca Kamil Grabara odbranio penal Rijadu Mahrezu. Pet minuta kasnije, gosti su ostali sa desetoricom na terenu, pošto je Serhio Gomez dobio crveni karton.

Do kraja susreta gledali smo uglavnom pokušaje gostiju koji nijesu uspjeli doći do trijumfa.