Tokom sastanka ambasador je upoznao Bošnjak, sa kako je naveo, velikim problemom sa kojim se susreću, jer i pored činjenice da su na Generalnoj skupštini UN-a usvojen niz rezolucija, čak 17 rezolucija godišnje, u vezi situacije u Palestini, u realnosti one nisu zaživjele, već, kako ističe, ostaju "prazno slovo na papiru".
Kako je istakao, njihov problem je mnogo širi i treba ga kao takvog i posmatrati, jer nerealizovanje usvojenih rezulucija i odsustvo sankcija, dovodi do jačanja ekstremizma, što nije dobro ni za koga.
Njegova preporuka je da crnogorski političari budu mnogo senzitivniji prema ovom problemu, i da i u svojim izjavama budu vrlo obazrivi, i da uvijek imaju u vidu kršenje ljudskih prava i težak položaj stanovnika Palestine, posebno onih u pojasu Gaze. Kao primjer je naveo da u tom pojasu gdje živi preko 2 miliona ljudi, samo im je i to pod pritiskom međunarodne zajednice, omugućeno svega 1000 vakcina protiv COVID 19, iako je Izrael kao država je sa najvećim procenatom vakcinisanih stanovnika.
Ambasador Alhantuli se osvrnuo i na status žena u Palestini, nazivajući ih heroinama i pravim liderkama zbog teških okolnosti u kojima žive, pa je usvojena i Rezoluciju o položaju palestinskih žena na Ekonomsko-socijalnom savjetu UN-a.
Bošnjak je ocijenila da na globalnom nivou nedostaje solidarnosti.
Potpredsjednica je iskazala spremnost da će kroz budići rad Ženskog kluba učiniti sve da podstakne mirno rješavanje konflikata i da omogući da se kroz organizovanje panela, jasno čuje glas žena koje trpe nasilje i diskriminaciju, pa i žena u Palestini.
Sastanak je zaključila sa porukom da mir nema cijenu i da svi treba da damo doprinos miru i da poštovanje ljudskih prava mora biti imperativ.