Gotovo je treće kolo domaćeg šampionata

Završetak trećeg kola Meridianbet Prve CFL obilježio je veliki preokret Petrovca u Podgorici, te remi u Nikšiću. Tako nakon tri runde Petrovčani zauzimaju prvo mjesto na tabeli.

Arsenal u Nikšiću ispustio dva gola prednosti, Petrovac velikim preokretom do prvog mjesta Foto: arhiva

Sutjeska je podijelila bodove sa Arsenalom (2:2), dok je Petrovac slavio na gostovanju Dečiću (1:2).

Arsenal ispustio dva gola viška u Nikšiću

Ekipa Sutjeske očajno je ušla u večerašnji meč protiv Arsenala. Gubili su Nikšićani 0:2, no na kraju su stigli do boda - 2:2.

Domaći su loše ušli u meč, a u 15. minutu su primili prvi gol. Montenegro je šutnuo sa više od 30 metara, a Ličina kao da to nije očekivao – te je lopta otišla u mrežu. Umjesto odgovora Sutjeske, vidjeli smo nekoliko šansi gostiju, a u 37. minutu Ličina je bravurozno intervenisao pri pokušaju Đorđevića. Ipak, novi gol bio je neizbježan u 44. minutu, kada je Čelebić povećao na 0:2.

Budućnost i Jezero slavili, remi uz prekid na DG areni
3
05.08.2023 22:45

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, nakon kornera, Striković je glavom poslao loptu u gol i smanjio zaostatak domaćina. Potom je Arsenal imao nekoliko prilika, da bi na 2:2 u 68. minutu poravnao Krstović. Opet je gol pao nakon kornera, pri čemu je odbrana gostiju loše reagovala.

Tivćani su u samom finišu mogli do pobjede, ali je kolosalnu šansu u sedmom minutu nadoknade propustio Đorđević - zapravo, 'već viđen' gol u toj je situaciji odbranio Ličina.

Spektakularan preokret Petrovca u finišu

Fudbaleri Petrovca slavili su na gostovanju Dečiću, rezultatom 1:2 (0:0). Pritom, gosti su sve do 77. minuta bili u zaostatku.

U prvom poluvremenu gledali smo gotovo sve vrijeme inicijativu Dečića, ali ona nije urodila plodom. Istina je da su Tuzani imali nekoliko povoljnih prilika, ali je golman Petrovca Kordić bio na visini zadatka.

Dečić je do zaslužene prednosti stigao u 49. minutu, kada je lopta došla do Iljira Camaja, a on pogodio nebranjeni dio mreže Petrovčana. Pitanje pobjednika nešto kasnije mogao je da riješi Vušurović, no lopta je otišla tik iznad prečke.

Vrijeme je odmicalo i Petrovac je bio sve ofanzivniji, što im se i isplatilo u 77. minutu – pogodio je ‘rezervista’ Perović. Tri minuta kasnije, Tuzani su umalo opet poveli preko Đeljaja, ali mreža se nije zatresla.

U sudijskoj nadoknadi, Sinanović je fantastično poslao loptu ka petercu domaćih, a tamo je Nikola Zvrko rutinski poslao u mrežu i donio tri boda Petrovčanima.

Rezultati:

Sutjeska – Arsenal 2:2 (0:2)

(0:1 – Montenegro 15’, 0:2 – Čelebić 44’, 1:2 – Striković 48’, 2:2 – Krstović 68’)

Dečić – Petrovac 1:2 (0:0)

(1:0 – Camaj 49’, 1:1 – Perović 77’, 1:2 - Zvrko 90+2')

Rudar – Budućnost 0:4 (0:2)

(0:1 – Adžić 17’, 0:2 – Brnović 25’, 0:3 – Grbić 60’, 0:4 – Grbić 65’)

Jezero – Jedinstvo 1:0 (0:0)

(1:0 - Redžepagić 80')

Mladost DG – Mornar 1:1 (0:0)

(1:0 - Milić 86', 1:1 - Kojundžić 87')

Tabela: Petrovac 7, Arsenal 5, Sutjeska 5, Jezero 4, Mladost DG 4, Budućnost 3, Dečić 3, Jedinstvo 3, Mornar 3, Rudar 0.