Počelo je treće kolo domaćeg šampionata

Budućnost i Jezero slavili, remi uz prekid na DG areni

Pobjedama Budućnosti i Jezera, večeras je počelo treće kolo Meridianbet CFL. Meč Mladost DG - Mornar nije ni odigran do kraja zbog - nestanka struje.

Budućnost i Jezero slavili, remi uz prekid na DG areni Foto: arhiva

Fudbaleri Budućnosti bili su ubjedljivi protiv Rudara u Pljevljima (0:4), dok je Jezero u Beranama trijumfovalo protiv Jedinstva (1:0). Meč Mladost DG - Mornar biće registrovan rezultatom koji je bio na snazi u trenutku prekida - 1:1.

Budućnost raspucana u Pljevljima, dva gola Grbića

Niz od četiri uzastopna poraza, računajući i one evropske, igrači Budućnosti prekinuli su večeras protiv Rudara u Pljevljima, gdje su slavili ubjedljivim rezultatom - 0:4 (0:2). Pritom, dva pogotka za 'plave' postigao je Petar Grbić.

Meč je otvoren kolosalnom šansom Sentokua, ali je Pavličić dobro intervenisao. Nakon toga, Podgoričani su poveli – igrao se 17. minut kada je Vasilije Adžić glavom poslao loptu u suparničku mrežu. Osam minuta kasnije bilo je 0:2. Poslije kornera i gužve u šesnaestercu, lopta je došla do Brnovća koji je sa 20 metara efektno pogodio.

Rudar je mogao smanjiti zaostatak u 55. minutu, ali se nakon šuta Kneževića tresla stativa gostiju. Ako je dileme o pobjedniku i bilo, nju je riješio u 60. minutu Grbić, koji je, nakon duplog pasa sa ‘rezervistom’ Vukotićem, šutem iskosa pogodio mrežu. Pet minuta kasnije, Grbić je nakon očajne reakcije odbrane Pljevljaka istrčao sam ispred golmana Vukčevića i bilo je 0:4. Mogla je Budućnost do kraja i do ubjedljivije pobjede, ali mreža Pljevljaka više se nije tresla.

Prva pobjeda Jezera: Bjelopoljci kažnjeni za promašaje

Publika u Beranama pratila je zanimljiv okršaj rivala sa sjevera, u kojem je Jezero slavilo nad Jedinstvom – 1:0 (0:0). Treba istaći kako su gosti bili konkretniji tokom većeg dijela meča, ali i da su Plavljani odlično odigrali u završnoj trećini meča, kada su i stigli do prve ovosezonske pobjede.

Bjelopoljci su u uvodnih 20 minuta propustili tri kolosalne prilike, a domaći su mnogo teže stizali do šansi. No, što je za Plavljane bilo bitnije – u prvom poluvremenu nijesu kapitulirali

Jedinstvo je i na startu drugog dijela moglo do prednosti. Korać je u 55. minutu odlično uposlio Kovačevića, koji je dobro šutnuo, ali je Kastratović još bolje odbranio. Od tada smo gledali agresivnije Plavljane, koji su, predvođeni Toškovićem, preuzeli inicijativu, te se lopta u potpunosti preselila na polovinu gostiju.

Jezero je do vođstva stiglo u 80. minutu. Nakon prekida, Kastratović je odbio loptu, ali je ona došla do ‘rezerviste’ Redžepagića koji je rutinski plasirao u mrežu. Time je i riješen večerašnji duel u Beranama.

Dva gola u finišu na DG areni: Mornar upisao i treći remi

Tri utakmice - tri remija. Tako glasi bilans fudbalera Mornara u dosadašnjem toku sezone, pošto su i večeras odigrali neriješeno na DG areni protiv ekipe Mladosti iz Donje Gorice - 1:1 (0:0). Pritom, oba gola su pala u finišu utakmice, a nadoknada nije ni odigrana do kraja. Naime, u drugom od četiri minuta sudijske nadoknade - nestala je struja.

Petnaestak minuta se čekalo da reflektori opet budu upaljeni, ali to se nije desilo, pa je sudija Savović odsvirao kraj..

Na DG areni utakmica prekinuta jer - nema struje: Igrači u mraku čekaju nastavak
0
Na DG areni utakmica prekinuta jer - nema struje: Igrači…
05.08.2023 22:29

Tim iz Donje Gorice bolje je počeo meč. Mladost je u uvodnom dijelu imala nekoliko šansi, pri čemu je Vuković iz slobodnog udarca šutnuo tik iznad prečke. U 25. minutu, vidjeli smo jedinu priliku za goste u prvom poluvremenu – malo je falilo da Škrijelj zatrese mrežu. Veća uzbuđenja do kraja prvog dijela su izostala

Nije ni u nastavku bilo naročito drugačije. Domaći kao da su više željeli pobjedu, velike je šanse imao Došljak, jednu i Domingeš, a do vođstva su došli u 86. minutu. Vlahović je izvrsno centrirao, a Bogdan Milić glavom poslao loptu u gol.

Samo dva minuta kasnije - izjednačenje. Lopta je od centra putovala do šesnaesterca Podgoričana, a tamo njihova odbrana nije baš najbolje reagovala, što je iskoristio Kojundžić i donio Mornaru bod.

Umjesto četiri minuta nadoknade, odigrana su samo dva. Igrači su potom petnaestak minuta čekali u mraku da meč bude nastavljen, ali od toga nije bilo ništa.

Rudar – Budućnost 0:4 (0:2)

(0:1 – Adžić 17’, 0:2 – Brnović 25’, 0:3 – Grbić 60’, 0:4 – Grbić 65’)

Jezero – Jedinstvo 1:0 (0:0)

(1:0 - Redžepagić 80')

Mladost DG – Mornar 1:1 (0:0)

(1:0 - Milić 86', 1:1 - Kojundžić 87')