“Smatramo apsurdnim da Inicijativa za otpriznavanje Kosova dolazi od DNP-a, partije koja je u Podgorici napravila savez sa DPS-om i njegovim satelitima, direktno kršeći izbornu volju građana”, kazao je šef odborničkog kluba PES-a u Pljevljima, Radoman Andesilić.
Kako dodaje, u trenutku kada PES bilježi najveći rejting u tom gradu, zahvaljujući, kako tvrdi, programu koji je vratio dostojanstvo i unaprijedio život građana kroz povećanje zarada i penzija, kao i realizaciju kapitalnih investicija širom Crne Gore, situacija je posebno vidljiva u Pljevljima.
“Za projekte iz Plana za oporavak grada i druge razvojne projekte namijenjeno je ukupno 113 miliona eura investicionih ulaganja, što predstavlja najveći investicioni ciklus ikada opredijeljen Pljevljima. Ova sredstva obuhvataju, između ostalog, toplifikaciju grada, izgradnju nove bolnice i stambene zgrade RUP-a kao i dionice puta prema Dajevića hanu”, kaže on.
Upravo zbog svega toga, kako naglašava, vjeruje da im je bilo strateški posebno važno da otvore temu podgrijavanja nacionalnih tenzija – po starom, oprobanom receptu njihovih novih koalicionih partnera.
“Sada je potpuno jasno da su inicijative o otpriznavanju Kosova u Zeti i Pljevljima bile samo paravan i bacanje prašine u oči javnosti, a posebno Srbima u Crnoj Gori, dok se iza kulisa pripremala koalicija sa DPS-om.Pokret Evropa sad u Pljevljima čine ljudi različitih uvjerenja, uključujući i veliki broj Srba. Upravo zato odbacujemo pokušaje da nam drugi diktiraju nacionalne ili političke stavove”, kaže Andesilić.
Poručuje DNP-u da se, kako dodaje, ne predstavlja kao ekskluzivni zaštitnik Srba u Crnoj Gori.
“Podsjećamo ih da je većina srpskog glasačkog tijela povjerenje dala Pokretu Evropa sad i Novoj srpskoj demokratiji. Kome povjerenje daje DNP vidjela je javnost Crne Gore 18. juna u Skupštini glavnog grada kada su udruženi sa DPS-om napravili novu skupštinsku većinu protiv volje i interesa građana koji su ih birali. Uostalom, ako predlagači zaista vjeruju u značaj i domet ove inicijative koju su nam uputili, a koja nema pravno dejstvo, podsjećamo ih da sa svojim partnerima danas čine novu većinu u Glavnom gradu. Bilo bi prirodno da upravo iz Podgorice krenu sa ovakvim predlogom i na djelu pokažu njegove konkretne rezultate”, zaključio je Andesilić.










