On je predsjednik Hrvatske narodne stranke i čovjek za čije ime su vezani veliki projekti izgradnje autoputeva i društveno podsticane stanogradnje u Hrvatskoj. Ovaj građevinac sa značajnom akademskom i preduzetničkom biografijom, bio je ministar za javne radove, obnovu i graditeljstvo. Za tri godine njegovog mandata, u izgradnji autocesta u Hrvatskoj primjenjivan je njegov model brze gradnje.
„Ja sam sa ovim našim modelom, ali i sa nekim drugim modelima, upoznao vašeg poredsjednika Vlade, Mila Đukanovića. Rekao sam da je pametno ići na način koji u najvećoj mjeri prenosi rizike na koncesionare, ali i da država mora imati neku vrstu amortizera za rizike, jer niko neće ući u posao gdje rizici nijesu pokriveni do granice podnošljivog gubitka. Tada sam procijenio da tu mogu biti konkurentni hrvatski projektanti i građevinari“, kazao je Čačić.
Govoreći o nemogućnoti splitskog Konstruktora da obezbijedi potrebne finansijske garancije, Čičić je kazao:
„Treba znati da je u međuvremenu došlo do poremećaja na međunarodnom finansijskom tržištu. Ovdje je riječ o ogromnom projektu u odnosu na veličinu Crne Gore, njen budžet i ostale kapacitete...Raspad finansijskog sistema je sve u jednom trenutku učinio dodatni opreznim.“
On nije htio da daje procjene o izgledima za realizaciju autoputa Bar-Boljare, uz opasku da „nema tog boga, koji će dobaviti razliku u cijeni od milijardu eura, koliko je bila niža hrvatska ponuda u odnosu na druge učesnike u tenderu.“
Na pitanje da li je čuo za nezvanične opcije, po kojima će hrvatski građevinari ipak raditi i ako grčko-izraelski konzorcijum eventualno dobije posao u Crnoj Gori, Čičić je odgovorio:
„Mislim da to nije dobar put. U američkom poslovom svijetu postoji jedna izreka - nikad ne uključuj trećeg čovjeka. Dakle, treći partner je uvijek tu samo da pokupi profit zbog vašeg neznanja i nesposobnosti. A sve će na kraju platiti država Crna Gora i njeni građani.“