Razgovarajući o položaju manjinskih naroda u Crnoj Gori, a naročito o položaju albanskog naroda, potpredsjednik Abazović i Đonaj su konstatovali da je loša ekonomska situacija, u opštinama gdje dominantno žive manjine, proizvela njihovo masovno odseljavanje.
Govoreći o dosadašnjim aktivnostima i nastojanjima Vlade Crne Gore, potpredsjednik Abazović je naglasio potrebu i intenciju Vlade za disperzivnijim ulaganjem u opštine, stavljajući akcenat na opštine koje su na teritorijalnom rubu Crne Gore, a koje su godinama sistemski bile zapostavljene. U tom kontekstu, potpredsjednik je podsjetio da je Opština Ulcinj iz kapitalnog budžeta za prošlu godinu po glavni stanovnika imala ulaganje od oko 1€, dok je Opština Gusinje imala oko 3€ po glavi stanovnika, što dovoljno govori o njihovom položaju, imajući u vidu da su druge opštine po glavni stanovnika imale i više stotina eura ulaganja.
Prilikom razmjene mišljenja o dijaspori i načinu na koji Vlada Crne Gore i iseljenici mogu najkonstruktivnije sarađivati, potpredsjednik Abazović je iskazao poštovanje zbog pomoći koju iseljenici godinama pružaju Crnoj Gori i istakao da su oni ambasadori Crne Gore u inostranstvu koji dostojno predstavljaju svoju zemlju.
Kada je riječ o prirodnim i turističkim potencijalima opština Ulcinja i Tuzi, potpredsjednik Abazović je sa Đokajem razgovarao i o pripremama za ljetnju turističku sezonu i važnosti koju ona u ovom trenutku ima za Crnu Goru, naglasivši da je od izuzetnog značaja da naša dijaspora ljetnji odmor provede u Crnoj Gori.