«Iz tog razloga je potrebno da svako ima mogućnost da pohađa školu, pa moramo imati i dnevne centre u svakoj opštini, djelotvorni sistem socijalne podrške porodicama sa djecom sa posebnim potrebama i moramo osnažiti sistem kojim se u ranoj fazi razvoja djece otkriva poteškoća u razvoju,» napominje Perks.
Iz ženske rukometne reprezentacije, Anđela Bulatović, napominje da sportski centri često nemaju odgovarajući pristup za mlade sa smetnjama u razvoju. Time, kaže ona, popularnost sporta za tu djecu ostaje neiskorištena prilika.
«Međutim kada bi se ova prilika iskoristila, kada bi se mladi sa smetnjama u razvoju uključili u sportke aktivnosti sa svojim vršnjacima, društvo bi tada vidjelo priliku i njihov potencijal i na taj način bi dali šansu da se pokažu sa svojim sposobnostima,» kaže Bulatović.
Svrhu reklamnog spota Perks objašnava na sljedeći način:
«Ovim pozivam sve škole, sportske klubove i lokalne zajednice da sprovedu neophodne pripreme kako bi mogućnosti djece sa smetnjama u razvoju dobili pristup igralištima, sportskim kapacitetima, da se bave sportom zajedno sa svojim vršnjacima, jer smetnje u razvoju nijesu to što definiše jedno dijete. Definišu ga sposobnosti i potencijal.»
Članovi fudbalske reprezentacije Specijalne Olimpijade Crne Gore Lazar Živković i Ivan Stojanović primjer su mladima sa smetnjama u razvoju koji žele da se bave sportom. Lazar Živković:
«Poručio bih svima da se bave sportom, jer on mi je donio dosta novih poznanstva sa ljudima iz cijelog svijeta. Kroz bavljenje sportom u Specijalnoj Olimpijadi sam shvatio da sport ne poznaje granice i postao je veoma važan dio mog života.»
Bendžamin Perks ističe da je ta reklama, kao dio kampanje «Govorimo o mogućnostima», jedan od načina da se podsjetimo da smetnje u razvoju nikako ne mijenjaju ljudska prava koja moraju biti ista za sve.