Naime, Više državno tužilaštvo odbacilo je kao neosnovanu, krivičnu prijavu protiv nastavnice u podgoričkoj OŠ “Dragiša Ivanović”, Marije Fatić, koja je 22. novembra uhapšena zbog sumnje da se bavi preprodajom heroina. Fatić je dio crnogorskih medija proglasio krivom i prije suđenja, bukvalno satanizovao i stavio na stub srama naslovima poput „Brat i sestra dilovali heroin“, „Nastavnica hapšena zbog dilovanja droge, pa došla na časove“ i sličnima.
Prema riječima Bubreška, to nije nikakva novost u crnogorskoj medijskoj svakodnevnici.
“Na žalost, kada je u pitanju ambicija neki medija, ljudske sudbine postaju potpuno nebitne. Njima je iznad svega bitan tiraž novina ili gledanost, a ne poštovanje etičkih normi Novinarskog kodeksa. A Kodeks novinara jasno kaže da novinari moraju da njeguju najviše profesionalne i etičke standarde, te da moraju da preduzmu sve razložne korake kako bi bili sigurni da objavljuju isključivo tačne informacije,“ nastavlja sagovornik Portala Analitika.
Iako iz Medijskog savjeta za samoregulaciju u izvještajima ukazuju na kršenja novinarskog kodeksa, rijetke su redakcije koje zaista poštuju pravila branše.
„Mi u medijskom Savjetu za samoregulaciju ukazujemo u našim izvještajima na kršenje kada je riječ o prezumpciji nevinosti, ali očigledno je da nekim redakcijiama i nekim novinarima u našoj državi i nije stalo do poštovanja tih pravila,“ – zaključio je Bubreško.
Nakon ovih natpisa, Fatić je, na insistiranje roditelja djece kojoj predaje, suspendovana sa radnog mjesta.
Direktor "Dragiša Ivanović” Niko Raičević izjavio je tada da Fatić neće raditi dok od Tužilaštva ne dobiju potvrdu da se nije bavila preprodajom droge.