Verona srušila Juventus!

Fudbaleri Verone pobijedili su pred domaćom publikom Juventus 2:1 u 23. kolu Serije A.

"Stara dama" pretrpjela je treći poraz u sezoni i ovim kiksom dala je šansu Interu da se izjednači po broju bodova i Laciju da dođe na samo jedan (bod) zaostatka.

Aktuelni šampion Italije poveo je u 65. minutu golom Kristijana Ronaldo.

Verona nije klonula duhom i samo jedanaest minuta kasnije uspjela je da izjednači. Borini je lijepo prošao i udarcem u dalji ugao savladao je Ščesnog.

Deset minuta kasnije domaći fudbaleri su stigli do preokreta. Kapiten Bonuči je igrao rukom u kaznenom prostoru i arbitar je pokazao na bijelu tačku. Loptu je uzeo prekaljeni Đampaolo Pacini i rutinskim udarcem je donio prednost svom timu.

Juventus do kraja meča nije uspio da izjednači i Verona odnosi veliku pobjedu.

Verona se nalazi na šestom mjestu sa 34 bodova, dok je Juventus prvi sa dvadeset više.

U narednom kolu Juventus čeka Brešu, dok Verona gostuje u Udinama.