Spektakularan meč Leverkuzena i Dortmunda (VIDEO)

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobijedili su Borusiju Dortmund 4:3 u 21. kolu Bundeslige.

Domaći fudbaleri uspjeli su dva puta da se vrate iz zaostatka i da na kraju dođu do cijelog plijena.

Voland je pogotkom u 20. minutu načeo mrežu Dortmunda, međutim samo dva minuta kasnije Mats Humels je poravnao rezultat.

BVB je za trineast minuta uspjela da dođe do preokreta. Emre Džan je uputio snažan udarac i spektakularnim golom doveo Borusiju do vođstva.

Mreže nisu mirovale do poluvremena jer je Kevin Voland svojim drugim pogotkom, a drugim i Leverkuzena, izjednačio na 2:2. Igrao se 43. minut.

U nastavku meča Dortmund je ponovo došao do prednosti. Hakimi je asistirao, a strijelac pogotka bio je Gereiro (65min).

Lever je imao odgovor i za samo 60 sekundi uspio je da preokrene. U 81. minutu Bejli je poravnao na 3:3, a u 82. Bender je pogodio za erupciju oduševljenja na "Baj Areni".

Do kraja meč nismo vidjeli golove i Leverkuzen odnosi veliku pobjedu.

Bajer se nalazi na petom mjestu sa 39 bodova, dok je Dortmund treći sa 39 – tri manje od prvoplasiranog Bajerna.

U narednom kolu Leverkuzen gostuje Unionu u Berlinu, dok Borusija igra kod kuće protiv Ajntrahta.