„Ovdje se, vjerujem, radi o klasičnom hakovanju telefona. Takodje, ostavljam malu mogućnost da blizu lokacije gdje Golubović živi, u rasponu od sto metara, postoji bazna stanica i da je prisluškivanje, da tako kažem, odradjeno preko bazne stanice, ali najvjerovatnije je riječ o hakovanju Golubovićevog telefona“, rekao je Boljević za naš portal.
On je naglasio da bi policijski funkcioneri trebali u komunikaciji da koriste kriptovane telefone.
Na pitanje šta mogu da očekuju obični građani ukoliko se privatni razgovor dvojice javnih funkcionera medijski eksploatiše (Snimak i transkript razgovora objavljeni na portalu IN4S- prim.aut.), Boljević podsjeća da je, svojevremeno, otvaranje pisma bilo krivično djelo.
„Nema mjesta hajci na mobilne operatere. Trebalo bi uhapsiti urednike ili novinare koji, sa malo znanja i mnogo bezobrazluka, dolaze do „ekskluzivnih“ informacija ne birajući sredstva, ni način“, naglasio je Boljević.
Takođe, on je istakao da je digitalna bezbjednost izuzetno kompleksna oblast i da se pojedinac ne može zaštiti sam.
„Timovi koji se bave bezbjednošću štićenih osoba moraju raspolagati daleko sofisticiranijom opremom i većim kapacitetima. To je ono što u Crnoj Gori mnogi još uvijek ne shvataju. Ovo što se desilo sada nije ništa na sprem onoga što može da se desi“, zaključio je Boljević.
Snimak telefonskog razgovora izmedju Lazovića i Golubovića objavili su, osim portala IN4S, i pojedini portali u Srbiji i regionu.