“U više navrata pojedini mediji su izvještavali u vezi ovog postupka navodeći određene okolnosti protiv kolege Čurovića čak i prije nego što su pravosudni organi utvrdili činenjično stanje kako bi prije vremena optužili našeg kolegu ne želeći da sačekaju konačnost postupka”, ističu iz Sindikata uprave policije u izjavi dostavljenoj Portalu Analitika.
Ističu da niko nema pravo da svoje nekontrolisane i negativne namjere ispoljava na način da stvara osjećaj nadmoći nad čuvarima ovog društva, sa koje god adrese ili profesije oni dolazili.
“Zbog toga se nadamo da će odgovor društva biti adekvatan opasnosti koju izazivaju pojedinci, vinovnici ovakvih i sličnih pojava. Smatramo da novinarska profesija nimalo nije laka, ali im to ne daje za pravo da svojim predpostavkama ili lošim informacijama ugrožavaju stabilnost bezbjednosnog sistema u državi, a svjedoci smo da se neke njihove objave loše manifestuju u društvu i stvaraju mogućnosti za manipulaciju. Ovim putem pozivamo sve medijske kuće u Crnoj Gori da se prema našim članovima i njihovom radu odnose u skladu sa najvišim etičkim standardima, te u skladu sa Kodeksom etike novinara/movinarki Crne Gore. Ponovo izražavamo zabrinutost činjenicom da napadi na policijske službenike postaju sve češći i naglašavamo da nećemo dozvoliti da oni postanu svakodnevnica, već ćemo svim sredstvima štititi život i integritet svakog policijskog službenika i nećemo dozvoliti da napadi na policiju budu predmet svakodnevnice”, navode iz Sindikata uprave policije.
Policijski službenici će, kako su naglasili, i dalje svoje obaveze vršiti u skladu sa nadležnostima propisanih Ustavom i Zakonom zbog obezjeđenja stabilnosti i mira u državi.