Arsenal nadigrao Junajted

Fudbaleri Arsenala pobijedili su na svom terenu u Londonu Mančester junajted sa 2:0, u utakmici 21. kola Premijer lige.
Sportski portali Izvor

Arsenal je poveo u osmom minutu golom Nikolasa Pepea, a konačan rezultat postavio je Sokratis u 42. minutu.

Londonski klub je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede, ostvario je šestu pobjedu u ligi i popeo se na 10. mjesto na tabeli sa 27 bodova.

To je prvi trijumf novog trenera Mikela Artete na klupi Arsenala.

Mančester junajted je pretrpio šesti poraz i zauzima peto mjesto na tabeli sa 31 bodom.

Fudbaler Junajteda Pol Pogba propustio je utakmicu zbog povrede skočnog zgloba, a trener Ole Gunar Solskjer rekao je da će francuski igrač odsustvovati nekoliko nedjelja.

Špekuliše se da će Pogba u januarskom prelaznom roku napustiti Old Traford, ali je Solskjer prošlog mjeseca rekao da ga klub neće prodati.