Gledano po sektorima, prosječna junska plata u sektoru poljoprivrede, šumarstva i ribarstva iznosila je 588 eura i bila je 23 eura veća u odnosu na maj. U sektoru vađenje ruda i kamena prosječna junska zarada je bila 652 eura, pet eura više u odnosu na majsku.
U sektoru prerađivačke industrije prosječna junska zarada je iznosila 383 eura i pala je za osam eura u odnosu na maj. Pad prosječne zarade registrovan je i u sektoru snabdijevanje strujom, gasom, parom i klimatizacija sa 870 eura u maju na 835 eura u junu. U januaru ove godine, prosječna zarada u ovom sektoru iznosila je 938 eura.
U sektoru snabdijevanje vodom, upravljanje otpadnim vodama i kontrolisanje procesa uklanjanja otpada prosječna junska zarada iznosila je 473 eura i bila je šest eura veća u odnosu na majsku. U sektoru građevinarstva prosječna zarada u junu je iznosila 451 euro, sedam eura više u odnosu na maj.
U sektoru trgovina na veliko i malo, popravka motora i motocikala prosječna junska zarada je iznosila 379 eura, dva eura manje u odnosu na prethodni mjesec. U sektoru saobraćaj i skladištenje prosječna junska zarada bila je 548 eura, devetnaest eura manje u odnosu na majsku.
U sektoru usluge smještaja i ishrane prosječna zarada u junu je iznosila 407 eura, 18 eura manje nego u maju. Najveći pad prosječne zarade na mjesečnom nivou zabilježen je u sektoru informisanje i komunikacije, sa 745 eura u maju na 687 eura u junu.
Tradicionalno, najveće prosječne zarade su u sektoru finansijske djelatnosti i osiguranja, gdje su u junu zaposleni u tim sektorima primili u prosjeku 1.028 eura, 14 eura više u odnosu na maj. U sektoru poslovanje sa nekretninama prosječna zarada u junu iznosila je 704 eura, devet eura manje nego u maju.
U sektoru stručne, naučne i tehničke djelatnosti prosječna junska zarada iznosila je 419 eura, šest eura manje u odnosu na maj. U sektoru administrativne i pomoćne uslužne djelatnosti prosjek junskih zarada iznosio je 358 eura, osam eura manje nego u maju.
U sektoru državna uprava i odbrana i obavezno socijalno osiguranje prosječna zarada u junu iznosila je 626 eura, 29 eura više u odnosu na maj. Plate su u junu rasle i u sektoru obrazovanja- prosječna zarada bila je 513 eura, sedamnaest eura više u odnosu na maj.
U sektoru zdravstvena i socijalna zaštita prosječna junska zarada iznosila je 567 eura, pet eura više nego u maju, a u sektoru umjetnost, zabava i rekreacija 427 eura, dva eura manje u odnosu na majsku. U sektoru ostale uslužne djelatnosti prosječna zarada u junu bila je 469 eura, dva eura manje u odnosu na maj.