On je naveo da iskustva iz ostalih sistema pokazuju da se kupci teško odlučuju da mijenjaju osnovni paket, kao i da vjeruje da se neki potrošači mogu prepoznati u ponuđenim tarifnim paketima.
“Sa stanovišta regulatora, dobro je da postoji mogućnost izbora, mada smatramo da je EPCG trebalo ranije da krene sa medijskom kampanjom kojom bi svakom kupcu električne energije u Crnoj Gori bilo jasno šta koji paket konkretno znači”, rekao je Prelević u intervjuu listu Elektroprivreda.
Prelević je ukazao i da Crnogorci plaćaju najnižu cijenu struje zasnovanu na ekonomskim principima, te da bi u suprotnom došlo do potrošnje resursa i štete.
“Svi koji imaju nižu cijenu od nas, nemaju cijenu zasnovanu na ekonomskim principima, pa dolaze u opasnost da neracionalno troše resurse, uništavaju svoje elektroenergetske kompanije i time sebi prave dugoročno štetu”, kazao je Prelević.
Cijena struje za domaćinstva u Crnoj Gori, kako je istakao, jednaka je u Bugarskoj i Moldaviji, oko 30 odsto niža nego u Hrvatskoj, a više nego upola niža od prosječne u EU.
Prelević je kazao i da nije čuo da je bilo ko sa stručne strane ocijenio da je struja u Crnoj Gori najskuplja u Evropi, ukoliko se uzmu u obzir standard i platežna moć kupaca.