Brejk Baskonije u Moskvi, Žalgiris bolji od Fenera

Košarkaši Baskonije pobijedili su na gostovanju CSKA sa 78:68, u drugom meču četvrtfinala Evrolige.
EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Izabranici Velimira Perasovića napravili su brejk u Moskvi i izjednačili su u seriji na 1-1. Naredna dva meča igraju se u Vitoriji i domaći sastav imaće priliku da obezbijedi plasman na fajnal-for.

Baskonija je odigrala sjajne tri četvrtine, vodila je sa 66:52, ali je u posljednjoj dionici stala u napadu i CSKA je uspio da unese dramu.

Ipak, to nije bilo dovoljno da dođu do preokreta. Heroj ekipe iz Baskije bio je Darun Hilard, koji je postigao devet od ukupno dvanaest poena gostiju u četvrtoj četvrtini.

Hilard je bio i najefikasniji sa 16 poena, Šilds je postigao 15, Poire je zabilježio 14, dok je Patris Garino meč završio sa 11.

U domaćem sastavu Kori Higins imao je 15 poena, dok su po 14 postigli Klajburn i Rodriges.

Podbacio je Nando de Kolo, koji je imao svega šest poena.

Treći meč na programu je u Vitoriji 24. aprila.

Fajnal-for je na programu u maju i upravo će se igrati na terenu Baskonije.

Košarkaši Žalgirisa pobijedili su Fenerbahče u gostima 82:80 u drugom meču četvrtfinala Evrolige.

Litvanski tim napravio je iznenađenje u Istanbulu i slavio je poslije dramatične završnice.

Nakon potpune dominacije domaćih u prvom meču, Žalgiris je sjajno odgovorio i poravnao na 1:1 u seriji.

Žalgiris je tokom meča imao i 17 poena prednosti, ali je Datome u posljednjem minutu izjednačio na 80:80.

Žalgiris je uzvratio, a u posljednjih 20 sekundi Fener nije dobro organizovao napad, Gudurić je izašao van granica terena i tako je propustio šansu da osigura produžetak.

Ipak to nije bio kraj drame. Vesterman je promašio oba bacanja i time dao šansu Datomeu da postane heroj, ali je Italijan promašio tricu.

Uljanovas je ubacio 20 poena uz sedam asistencija i sedam skokova. 14 poena dodao je Volters, 13 Dejvis.

U poraženom timu Datome 17 poena, 15 Slukas.