- Kada je u pitanju Mediteranska ulica, ona je kao i mnoge u Budvi morala znatno ranije biti predmet rekonstrukcije jer svojim defleksijama, ulegnućima, smještajem instalacija u njenom trupu i veoma lošim sanacijama tih radova, kolotrazima i sl. ne samo na potezu duž gradilišta Porto Budva, već cijelom njenom dužinom, ugrožava normalno funkcionisanje saobraćaja i odvodnju voda sa kolovozne površine - kazala je Golubović.
A kako je riješena odvodnja voda Mediteranskom ulicom u vrijeme obilnih kiša, kako ističe naša sagovornica, najbolje znaju stanovnici Budve kada se tom ulicom jedino čamcem može proći.
- U februaru ove godine bez osnova obustavljen je saobraćaj i zatvorena Mediteranska ulica samo u dijelu pored gradilišta kompleksa Porto Budva i negativnom kamanjom opštinske vlasti širena je dezinformacija da su obustavljeni radovi na ovom gradilištu - kazala je Golubović dodajući da bez obzira na neistine i negativnu kampanju, investitor uspješno prodaje i nastavlja radove po planiranoj dinamici.
- Rekonstrukciju dijela Mediteranske ulice investitor je o svom trošku sanirao za dobrobit građana i predstojeće turističke sezone i ako u tom dijelu Opština i dalje nije završila svoju obavezu i napravila novi atmosferski kanal - poručila je Golubović.
Podsjećamo da je saobraćaj u dijelu Mediteranske, od Ulice 13. jula do Ulice Mila Milunovića bio obustavljen, po nalogu inspekcije od 7. februara zbog pukotina koje su se pojavile sredinom kolovoza. Na zahtjev lokalne uprave, Građevinski fakultet Univerziteta Crne Gore uradio je u međuvremenu elaborat u kojem je saopšteno stanje sporne lokacije i preporučene mjere koje treba preduzeti.
Ova ulica puštena je u promet nakon 15 dana.