Međutim, postoje načini da ga ubrzamo i pripremimo za sagorijevanje masnih naslaga, bez obzira na godine.
Predstavljamo vam neke od načina:
Vježbajte prije doručka
Ako trenirate prije doručka, lakše ćete se razbuditi, ali i podstaći metabolizam. To je optimalan način sagorijevanja masnoća, budući da je tokom noći vaš organizam bio u stanju gladovanja.
Dovoljno je i da prošetate pola sata, prije nego što pojedete prvi obrok.
Doručkujte kad ste gladni
Mnogi misle da je najbolje doručkovati odmah po buđenju, ali svako treba da sluša svoj organizam. Studije su pokazale da odlaganjem doručka možete pozitivno uticati na mnoge gene koji regulišu naš metabolizam.
Jedite povrće za doručak
U zavisnosti od toga šta ćete odabrati da jedete, zavisi i nivo šećera u vašoj krvi, kao i sposobnost sagorijevanja kalorija i naredni izbori obroka.
Salata sa nekom namirnicom bogatom proteinima daleko je bolji izbor od peciva, odnosno rafinisanih ugljenih hidrata, koji samo stvaraju nagli skok, a zatim i pad nivoa šećera u krvi.
Jedite jaja, slaninu, mlade sireve i slične namirnice uz spanać ili drugo listnato i sezonsko povrće uz dodatak zdravih masnoća, poput maslinovog ulja.
Pravite razmake od pet sati između obroka
Pet sati se mnogima čini kao vječnost između dva obroka, ali to je jedini način da vaše tijelo sagori masnoće, pre nego što unesete još hrane.
Ako stalno nešto grickate, vaše tijelo će sagorijevati ono što unosite, umjesto da se "posveti" trošenju masnih naslaga.
Neka vam večera bude najmanji obrok
Najviše hrane, potrebno vam je tokom dana, kada ste aktivni. Uveče, kada se organizam polako priprema za tonjenje u san, treba da smanjite obroke i iskoriste priliku da odmorite sistem organa za varenje.
Odaberite kvalitetne proteine poput nemasnih mesa i ribe, kao i zdravih masnoća i povrća. Izbegavajte prejedanje kom su mnogi skloni poslije napornog radnog dana.
b92