Šehović je naglasio da će insistirati na povećanju ulaganja u obrazovni sistem, te da je važan dio toga uvećanje broja knjiga koje će biti dostupne učenicima. „Biblioteke su spomenici prethodnim naraštajima, ali i više od toga. Znanje koje stičemo čitajući, niko nam ne može uzeti“, rekao je ministar.
On je poručio učenicima da bi čitanje knjiga trebalo da shvate ne samo kao obavezu, već kao potrebu koja će im pomoći u duhovnom rastu i formiranju karaktera. „Otvaranjem biblioteke sa preko 20.000 knjiga, mi stavljamo vama na raspolaganje veliki književni i naučni opus“, kazao je Šehović i izrazio nadu da će učenici znati da iskoriste to bogatstvo.
On je zahvalio upravi škole, donatorima i prethodnom sazivu Ministarstva prosvjete koji su dali doprinos da se realizuje ovaj projekat i pruži skromni doprinos unapređenju petovjekovne bibliotečke djelatnosti u Crnoj Gori.
Direktorica Gimnazije Zoja Bojanić-Lalović rekla je da je, u mjesecu kada Gimnazija obilježava 110 godina postojanja, otvaranje biblioteke posebno značajno kao dodatni impuls razvoju znanja i duhovnosti.
„Gimnazija je zaslužila jedan ovakav prostor u kojem će se učenici sastajati i u kojem će bogatiti svoj duh i širiti vidike“, kazala je Bojanić-Lalović i izrazila zadovoljstvo što će učenici „svu magiju knjiga osjetiti baš u ovom prostoru u kome se osjeća neprolazni duh umjetnosti i znanja.“
Ona je zahvalila svima koji su pomogli renoviranje biblioteke: Ministarstvu prosvjete, Master Card-u, Societe Generale banci, Elektroprivredi Crne Gore kao i jednom od roditelja učenika Gimnazije, Ivanu Vučeliću, koji je svojom maštom i radom učinio da biblioteka dobije impozantan izgled.
Otvaranje renovirane biblioteke, koja je jedinstvena kako po izgledu tako i po bibliotečkom fondu, organizuje se u okviru obilježavanja jubileja 110 godina postojanja JU Gimnazija „Slobodan Škerović“.
Jubilej će biti obilježen nizom aktivnosti tokom februara mjeseca.