„Građanska alijansa“ navodi da Demokratska partija socijalista prednjači prema zastupljenosti odnosno pominjanju kako u štampanim tako i u elektronskim medijima, ali se ne daje podatak u koliko je slučajeva naša politička partija pomenuta u negativnom kontekstu, u koliko je slučajeva u vezi sa Demokratskom partijom socijalista ili bilo kojim drugim političkim subjektom bilo neprofesionalnog izvještavanja, a pogotovo ne u koliko slučajeva su eventualno prekršeni Zakon o medijima, Zakon o elektronskim medijima, Kodeks novinara ili čak Krivični zakonik i druga pozitivna pravna akta.
Stvarno stanje stvari je sasvim drugačije i bila bi potrebna analiza sasvim druge vrste da bi se postavila prava „dijagnoza“ odnosa dijela medija prema DPS-u, ali i same Građanske alijanse sa pojedinim partijama koje su u svojoj „analizi“ pokušali da prikažu kao gubitnike. Takođe, ova „analiza“ Građanske alijanse je trebalo, isticanjem u prvi plan broja, a ne sadržaja medijskih objava o DPS-u, da posluži prikrivanju činjenica o tome koliko se neobjektivno i pristrasno u nekim medijima izvještava o drugim partijama, čiji lideri čak i ne kriju da upravljaju njihovim uređivačkim politikama.
I na kraju, GA je NVO koja ima svog predstavnika u Savjetu Javnog servisa RTCG, a čiji je generalni sekretar i član borda direktora ujedno i šef izborne kampanje SNP-a, ali i član Savjeta Agencije za elektronske medije. Nema tog građanina Crne Gore kojeg možete uvjeriti da šef izborne kampanje jedne partije može uraditi bilo kakvu objektivnu analizu medija. No, upravo će građani 16. oktobra uraditi najvažniju analizu, gdje će DPS zaista dobiti najviše prostora, u to ne moraju da sumnjaju ni GA ni njihovi politički i medijski mentori.