On je sa generalnim direktorom za promociju informacionog društva Ivicom Ivanovićem posjetio i ICT korner.
"Ono što je u uslovima konvencionalne komunikacije predstavljala knjiga, danas predstavljaju razne forme digitalnih sadržaja, koje svakodnevno razmjenjujemo; tako da smo ovdje ponudili šansu svima da nešto od toga saznaju, da obave odgovarajuću vrstu testiranja i na taj način pružili podršku jednom projektu koji je u pogledu ekonomije znanja kompelmentaran sa onim što su aktivnosti Ministarstva za informaciono društvo i telekomunikacije. Želim da naglasim da smo ove godine priveli kraju rad na izradi Strategije za razvoj informacionog društva do 2020. godine. Evo prilike da na jednom Sajmu, na jednom izuzetnom skupu, naše Ministarstvo zajedno sa drugim izlagačima, u funkciji unapređenja ukupnog znanja ponudi svoje sadržaje i na ovaj način promoviše novo doba u koje Crna Gora sigurnim i stabilnim koracima ulazi", kazao je Lazović.
U okviru ICT kornera posjetioci mogu da se informišu o radu i aktivnostima Ministarstva, Univerziteta Crne Gore, Privredne komore, RESPA-e, Uprave za kadrove, Microsofta i ECDL test centara, kao i da provjere svoje informatičke vještine po ECDL standardu, učestvuju u nagradnim igrama i drugim sadržajima.
Prema riječima Ivanovića, digitalne vještine i znanja su od izuzetne važnosti za obavljanje stručnih zadataka i izuzetno su važan faktor socijalizacije svakog građanina.
"Ministarstvo će nastaviti da sprovodi aktivnosti koje su vezane za što bolji razvoj informacionog društva", dodao je on.
U okviru sajma ministarstvo je organizovalo i panel diskusiju na temu „ICT u školama i bezbjednost djece na Internetu“.