Ističe da je predsjednik kao institucija postao glavna smetnja jasnoj evropskoj orijentaciji, ali, bogami, i odnosima sa Crnom Gorom.
- Vučićeva vlada će se naći pod strašnim pritiskom da se izjasni gdje ide, a da li će to oštetiti srpsko-crnogorske odnose to zavisi od mudrosti i vještine samog Vučića - objašnjava Janjić.
On ističe da Vučić sada dolazi u situaciju da ne može da računa parlament, kao što je mogao u prošlom sazivu, jer će sada u Skupštini sjedjeti puno antievropskih i anti-NATO stranaka.
- Te stranke su odranije pokazivale veliku rezervu prema crnogorskoj nezavisnosti i samostalnosti, tako da će se unutar parlamenta čuti glasovi kvarenja srpsko-crnogorskih odnosa i njihovog vraćanja na devedesete godine. Srpska vlada će doći u situaciju da parlament koristi kao alibi. Ona ne može parlament da koristi kao stvarnu podršku, već će morati da ulazi u pregovore i sa Šešeljem ako bude krenula ka ustavnim promjenama. Dakle, Vučić je sada u situaciji da preuzme odgovornost i tako da se sada crnogorsko-srpski odnosi isključivo sele u domen vlade. Međutim, i tu će biti problema jer i na samoj Vučićevoj listi ima grupa stranaka koje su daleko od toga da bi željele nastavak jednog dobrog trenda normalizacije odnosa Srbije i Crne Gore - zaključuje Janjić.
Pobjeda