Interu derbi sa Napolijem, Jovetić igrao od starta

Napolitanci su se bez mnogo otpora predali večeras na Meaci protiv Intera. Poraz ih neće mnogo zaboljeti, a Juventus će ranije nego što je mislio proslaviti Skudeto. Inter je pobjedom 2:0 napravio veliki korak i ostao u trci za treće mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Već poslije četiri minuta igre Medel je sjajno preskočio Napolijevu odbranu i lansirao Ikardija pred gol gostiju, a Argentinac je lijepo smirio loptu i prebacio nomećnog Reinu.

Na sličan način je Inter došao i do drugog gola. Akciju je započeo Jovetić koji je lijepo proigrao Ikardija, ovaj prebacio loptu do Brozovića, a Hrvat koji je utrčao iz drugog plana elegantno bocnuo preko Reine za duplu prednost poslije koje su gosti kapitulirali. Našeg reprezentativca je u 77. minutu zamijenio Melo.