Real peticom prišao na bod Barsi

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Hetafe u gostima sa 5:1 (2:0) u prvoj subotnjoj utakmici 33. kola Primere.

Prvi je mrežu zatresao Benzema – Rodriges je idealno ubacio loptu i ostavio Francuza samog na šest-sedam metara od gola, a Benzema postiže gol iako nije baš idealno zahvatio loptu. U 40. minutu Isko je duplirao prednost, a u 50. minutu Bejl, koji je igrao loše u prvom poluvremenu, sada je izašao jedan na jedan sa golmanom i smireno poslao loptu u mrežu.

Smanjio je Sarabija sa ivice kaznenog prostora, mađutim Real je vrlo brzo uzvratio sa još dva gola. Hames je kao na malom fudbalu plasirao loptu u gol poslije umješne finte, da bi u samom finišu Ronaldo pogodio prazan gol poslije dodavanja Hesea za svoj 31. pogodak u Primeri.

Real sada ima 75 bodova, dva više od Atletika i jedan manje iza Barse, ali i utakmicu više od dva najveća rivala.