BL: Važna pobjeda Hanovera

Fudbaleri Hanovera pobijedili su Borusiju Menhengladbah 2:0 (0:0) u prvom meču 30. kola njemačke Bundeslige.

Hanover je ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak, prvu poslije šest kola, ali i dalje se nalazi na dnu tabele sa 21 bodom. Tim iz Menhengladbaha nastavio je sa promjenljivom igrom, pa se nalazi sa petom mjestu na tabeli sa 45 bodova.

Poslije prvih 45 minuta nije bilo golova. Ipak, uzbudljivije je bilo u nastavku. Zarenen-Bace prošao je po desnoj strani, centrirao ka Antonu koji šutira u bliži golmanov ugao za vođstvo u 49. minutu. Konačan rezultat postavljen je 11 minuta kasnije. Karaman je imao problema da pihvati loptu na ivici kaznenog prostora, ali je uspio da dođe do nje i pogodi stativu, a poslije odbitka Sobijah trese mrežu.