Nestvarno veče na Enfildu, Liverpul preokretom do polufinala LE!

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u polufinale Lige Evrope nestvarnim preokretom u revanšu sa Borusijom Dortmund.
Ana Popović
Ana PopovićAutorka

Liverpul je gubio rezultatom 3:1 do 57. minuta, ali je na nevjerovatan način stigao do trijumfa, pogotkom Dejana Lovrena u prvom minutu nadoknade vremena.

Podvig koji je učinila ekipa Jirgena Klopa protiv bivšeg tima njemačkog trenera podsjetio je na finale Lige šampiona 2005. u Istanbulu, kada su „crveni“ nadoknadili 0:3 protiv Milana i postali šampioni Evrope.

Heroj je hrvatski internacionalac koji je na fantastičan način reagovao na centaršut neumornog Džejmsa Milnera, ali i svi ostali igrači koji su odigrali drugo poluvrijeme za pamćenje.

U ostalim utakmicama Šahtjor je razbio Bragu sa 4:0 i prošao sa ukupnih 6:1, Viljareal je protiv Sparte u gostima slavio rezultatom 4:2 (6:3), dok je Bilbao u Sevilji izvukao 1:2 i produžetke i izgubio meč na penale rezultatom (5:4).