Komunikacija vlasti i opozicije nije se prekidala tokom posljednjih nekoliko dana, a o rezultatima pregovora svakodnevno su informisani predstavnici najznačajnijih stranih ambasada koji, kako kažu diplomatski izvori Pobjede, nijesu učesnici već "aktivni posmatrači dijaloga".
Sudeći prema toku pregovora, bilo je planirano da se, nakon potpisivanja sporazuma, predloži i u Skupštini Crne Gore usvoji leks specijalis, kojim bi se zakonski precizirale tačke kontrole korišćenja državnih resursa. Nakon toga, planirano je da se u drugoj polovini aprila imenuju opozicioni predstavnici u Vladi, organima lokalne uprave i preduzećima sa većinskim državnim vlasništvom.
U tekstu sporazuma vlast je prihvatila najveći dio opozicionih prijedloga, uključujući i načelniu saglasnost da se, shodno zakonu, obavi izbor uređivačkog tima RTCG. Odgađanje izbora u Tivtu, kažu izvori Pobjede, više nije bio ključni opozicioni uslov, s obzirom na to da je dobar dio opozicionih stranaka, uključujući SDP i SNP, već predao izborne liste.
Opširnije čitajte u Pobjedi