Kako je istakao, još jednom se uvjerio da je u Herceg Novom, kada je najmarginalizovanija grupa u pitanju, a to je romska populacija, učinjeno mnogo.
"Pripadnici ove populacije su kroz saradnju sa lokalnom upravom uradili mnogo toga na regulisanju pravnog statusa, a samim tim i na integraciji u zdravstvu, obrazovanju, zapošljavanju i drugim oblastima", kazao je Numanović.
On navodi da je neophodno uputiti jasnu poruku poslodavcima da zapošljavaju osobe sa invaliditetom, a ne samo da uplaćuju sredstva u fond za profesionalnu rehabilitaciju lica sa invaliditetom.
Na sastanku je riječi bilo i o mogućnosti ekonomskog snaženja žena, tim prije što je jedna kreditna linija Investiono razvojnog fonda opredijeljena za žene preduzetnice.
"Pozivam sve Novljanke da iskoriste šansu i po povoljnim uslovima apliciraju svojim projektima za sredstva iz ovog fonda. Takođe smo se dogovorili da kroz kvalitetan rad multidisciplinarnih timova utičemo na smanjenje nasilja nad ženama, a samim tim da počinioce nasilja u porodici privedemo pravdi. U to moraju biti uključeni ne samo tužilaštvo i policija, već i zdravstvene ustanove, centri za socijalni rad, Zavod za zapošljavanje i druge institucije", istakao je Numanović.
Predsjednica Opštine Herceg Novi Nataša Aćimović kazala da je saradnja Ministarstva za ljudska i manjinska prava i Opštine na zavidnom nivou, a po pitanju rodne ravnopravnosti istakla je lični primjer, imajući u vidu da je prva predsjednica Opštine u istoriji Herceg Novog.
"Danas smo bili u prilici da se sa nevladinim organizacijama u direktnom susretu suočimo sa problemima koji ih muče. Mnogi od njih se ne mogu riješiti odmah, već je potreban određeneni period kada su u pitanju problemi sistemske prirode. Spremni smo da taj put učinimo lakšim", poručila je ona.