Ovogodišnjim planom privatizacije predviđeno je raspisivanje tendera za prodaju državnog paketa akcija u Montenegro Airlinesu. S druge strane, bez obzira na interesovanje investitora za privatizaciju Aerodroma Crne Gore, tendera za prodaju ove državne kompanije ove godine neće biti.
Lekić smatra da će, zbog loših poslovnih rezultata, biti teško naći kupca za Montenegro Airlines.
"Mislim da kupca za našu avio kompaniju nema i da je teško očekivati zainteresovanost, prije svega zbog velikih dugova. Faktički, nacionalni avioprevoznik od osnivanja nijednu poslovnu godinu nije završio pozitivno. Nagomilani višegodišnji dugovi opterećuju kompaniju, teška razvojna pozicija kada je u pitanju nabavka novih aviona, uz, kako je konstatovala i Državna revizorska institucija, neracionalnu poslovnu politiku. Što se tiče Aerodroma Crne Gore, kompaniju treba zadržati u državnom vlasništvu. Aerodromi već duže posluju pozitivno i ne postoji valjan razlog za privatizaciju. Do sada je glavni motiv privatizacije bio loše poslovanje kompanije, dugovi, loša poslovna politika, kao i neadekvatna organizacija rada. U slučaju Aerodroma, eventualna prodaja ove profitabilne kompanije bila bi potpuno neopravdana. Doduše, ne bi bio prvi put da Vlada proda profitabilnu kompaniju, sjetimo se samo Telekoma i dokapitalizacije EPCG. Priča Vlade da je sve to u interesu građana i da su u pitanju državni interesi zavređuje duže objašnjenje", naveo je Lekić, podsjećajući da su ranije najavljivana ulaganja u valorizaciju aerodroma Berane ostala na nivou predizbornih obećanja.
"Aerodrom Berane su pred svake izbore privatizovali, otvarali i mnoge delegacije investitora dovodili u razgledanje sa velikim obećanjima. Ovaj aerodrom i dalje čeka bar jedan avion na pisti. Nek privatizacija počne iz Berana. Možda će ovi iz izbori biti srećni za aerodrom Berane. U tom slučaju prošla obećanja ćemo brzo zaboraviti", zaključio je Lekić.