Ovu informaciju potvrdilo je Specijalno tužilaštvo, koje je saopštilo da ih je Kuljača “obavijestio o vremenu i mjestu liječenja u inostranstvu”.
Kuljača je zbog već planiranog liječenja u inostranstvu samo dan nakon hapšenja, odnosno 14. avgusta tražio da se što prije sasluša u Specijalnom tužilaštvu.
Upravo zbog te neobjašnjene hitnosti, tokom tog saslušanja nijesu bili prisutni advokati ostalih optuženih u ovoj aferi, a i sklopljen je dogovor između specijalnog tužioca i Kuljače da on postane svjedok saradnik. Navodno, tom prilikom Kuljača, kako su ranije tvrdili advokati osumnjičenih, nije prilagao nikakvu medicinsku dokumentaciju kojom bi dokazao da ima potrebu za liječenjem u inostranstvu. Da li je to učinio u međuvremenu nije poznato.
Zanimljivo je da se u isto vrijeme u susjednoj državi liječi i njegov kum Branisalav Gugi Savić, vlasnik “Gugi komerc” firme, koja je izvodila radove na spornom koncertnom platou na Jazu. Navodno je Savić imao udes prije mjesec dana, a zbog zadobijenih povreda njegovo bolničko liječenje još nije završeno. Zbog ove činjenice Specijalno tužilaštvo nije saslušalo Savića u ovom postupku.
Bivši i sadašnji budvanski funkcioneri, njih ukupno 13, sumnjiče se da su prilikom izgradnje TQ Plaze i platoa na plaži Jaz, u periodu od 2006. do 2010. godine, zloupotrebom službenog položaja, u dva pravna posla sa firmama “Gugi komerc” i “Trejd junik”, oštetili budžet opštine Budva za oko 10 miliona eura.
Sada već bivši predsjednik Budve Lazar Rađenović, Dragan Marović, Aleksandar Tičić, Novak Klisić, Miodrag Samardžić, Milenko Medigović su u pritvoru, dok su Milena Marović-Bogdanović, Dragica Popović, Snežana Šćepanović, Milojka Kovačević i Danijela Marotić puštene na slobodu jer tužilac za njih nije tražio pritvor. U akciji je uhapšen i Kuljača, koji je dobio status svjedoka saradnika, zbog čega se i nalazi na slobodi.
Izvor: Dnevne novine