Iz Uprave za inspekcijske poslove saopšteno je da je inspekcijski nadzor na tom kupalištu obavljan od 16. jula u nekoliko navrata i do 18. avgusta Carine nijesu pribavile odobrenje za rad niti su ispoštovale zabranu obavljanja turističke djelatnosti.
“Nadzor je obavljan na osnovu prijava građana i incijative JP Morsko dobro. Subjektu nadzora je inspektor prvo izrekao mjeru ukazivanja da pribavi odobrenje za obavljanje turističke djelatnosti u određenom roku", kazali su Pobjedi iz Uprave za inspekcijske poslove.
Nakon ukazivanja, kako se dodaje, donijeto je rješenje o zabrani pružanja turističkih usluga, izdavanja ležaljki i suncobrana, jer subjekat nadzora nije postupio po mjeri ukazivanja, odnosno nije pribavio odobrenje za rad koje izdaje nadležni organ lokalne uprave.
U kontrolnom inspekcijskom nadzoru inspektor je, kako se dodaje, utvrdio da se ne poštuje zabrana obavljanja djelatnosti. Inspektorka je uručila zapisnik o oduzetim predmetima u zakonom propisanom roku.
Na pitanje koja je dalja procedura i da li će mobilijar biti vraćen na kupalište, iz Uprave su odgovorili da će inspektor postupiti u skladu sa zakonskim ovlašćenjima.
Asistenciju policije tokom inspekcijskog nadzora i uručivanja zapisnika zatražili su, kako obrazlažu, zato što su inspektori ometani u obavljanju inspekcijske kontrole.
Nakon akcije turističke inspekcije reagovao je vlasnik kompanije Carine, Čedo Popović, koji je kazao da to što nije imao odobrenje za rad nije propust njegove firme, iz koje su na vrijeme podnijeli zahtjev za produženje ugovora o zakupu kupališta, i to dva mjeseca prije isteka desetogodišnjeg ugovora.
On je ranije kazao da se obratio 10. februara JP Morsko dobro za produženje ugovora koji je istekao 25. aprila, s obzirom na to da je napravio velika ulaganja i htio je da to bude dugoročni zakup kupališta.
“Čekali smo da na taj zahtjev saglasnost da resorno ministarstvo, ali se to nije desilo tokom ove sezone. U međuvremenu je reagovala turistička inspekcija koja je naočigled stranih turista uklonila mobilijar sa kupališta. Gosti su bili zaprepašteni, pogotovo prisustvom policije, ali i represivnim djelovanjem inspekcije”, rekao je Popović.
On je ponovio da je ružna slika otišla u svijet, jer u hotelu odmara 350 francuskih turista koji su doživjeli neprijatnost, pa očekuje i odštetni zahtjev od agencije Top travel posredstvom koje gosti iz ove zemlje dolaze u Bijelu.
Takođe je rekao da su iz agencije najavili da će reagovati kod francuske ambasade u Podgorici i crnogorske u Parizu.
Iz Morskog dobra su potvrdili novinarima da je kompanija Carine u februaru podnijela zahtjev za produženje desetogodišnjeg ugovora. Iako je procedura započeta došlo je do ,,vakuuma“, kako su rekli, između dva postupka zbog čega kompanija Carine nije mogla da produži ugovor o zakupu kupališta. Potvrdili su i da je Popović redovno izmirivao obaveze za vrijeme trajanja dugoročnog zakupa.
- Portal Analitika/
- Abiznis /
- Kompanija Carine nije posjedovala propisanu dokumentaciju
Kompanija Carine nije posjedovala propisanu dokumentaciju
Kompanija Carine nije posjedovala propisanu dokumentaciju Javnog preduzeća Morsko dobro za kupalište hotela Delfin sa kojeg je inspekcija 18. avgusta uklonila mobilijar.
Portal AnalitikaIzvor