Odgovarajući na pitanje poslanika DF-a Slavena Radunović, Konjević je rekao da se ti predmeti odnose na više crnogorskih gradova, te da najviše osumnjičenih ima u Podgorici.
Prema riječima ministra, u glavnom gradu se vode četiri postupka pod nazivima „Milion”, „Kap”, „Laguna” i „Fiesta” u kojima se provjerava 13 lica, piše Dan.
Takođe, na Cetinju se sprovodi akcija „Belveder” u kojoj je osumnjičeno devet osoba, dok su u Nikšiću aktuelna tri predmeta i kontroliše se osam lica. U akcijama „Procenat” i „Rubikon”, koje se sprovode u Kotoru i Herceg Novom, sumnjiči se po jedna osoba, dok je predmetom „Tornado” u Bijelom Polju obuhvaćeno pet lica, a postupkom „Kapara” u Budvi dva.
Konjević je poslanicima priznao da zelenašenje jeste veliki problem u Crnoj Gori i konstatovao da je situacija takva jer oštećeni ne žele da prijavljuju to krivično djelo. Ministar je naveo da se procesuiranje pomenutih premdeta očekuje uskoro, ali da će borba protiv kamataša biti nastavljena i ubuduće.
Podatke o broju kamataša u Crnoj Gori od ministra je tražio poslanik Radunović navodeći da građani na društvenim mrežama najviše iskazju zabrinutost zbog tog problema.
„Nemoguće je izdržati pritisak kamataša. Država je dužna da se pobrine da ljudi ne mogu da iskoriste tuđu muku i nevolju. Zabrinjava podatak da su žrtve zelenaša nerijetko i maloljetnici. Postoje podaci da zelenaši sačekuju srednjoškolce ispred kladionica dajući im pare, a u dva slučaja roditelji su prodavali stanove da djecu izvuku iz kamataških dugova“, kazao je Radunović.
DAN