Pored redovnih aktivnosti, koje se sprovode u skladu sa dinamičkim planom, inspekcije su postupale i po prijavama, koih je u prethodnoj sedmici ukupno bilo 127, kao i po zaključcima sa Koordinacionog tima za praćenje turističke sezone, koji se redovno sastaje jednom sedmično.
"Inspekcijski nadzor je i dalje posebno fokusiran na kupališta u pogledu ispunjenosti minimalno-tehničkih uslova, spasilačke službe, postavljanja uređaja i opreme, izdavanja fiskalnih računa za usluge plažnog mobilijara, oslobođenog dijela kupališta. Evidentiran je veliki broj kontrola koje su izvršene i u dijelu radnih odnosa i zaštite na radu, kao i u dijelu postavljanja privremenih objekata u zoni morskog dobra bez prethodno pribavljenog odobrenja", saopšteno je Portalu Analitika iz Uprave za inspekcijske poslove.
Ostvarena je veoma dobra i intezivna saradnja sa predstavnicima Komunalne policije sa kojima su se sprovodile zajedničke aktivnosti na terenu, kao i sa predstavnicima Javnog preduzeća Morsko dobra. U toku su i pripreme za predstojeći muzički festival „Sea dance“, koji će se održati polovinom jula na plaži Jaz u Budvi.
Pojačani nadzor će se sprovoditi i dalje sa ciljem da se doprinese zaštiti bezbjednosti i zdravlja potrošača, zaštiti legalnog prometa roba i usluga, legalnog zapošljavanja, zaštiti prostora i životne sredine, što će svakako uticati na podizanje kvaliteta turističkog proizvoda Crne Gore.
Inače, od početka pojačanog nadzora do danas inspekcije su izvršile 10720 kontrola, utvrdile 4365 nepravilnosti i izdale 4365 prekršajnih naloga u iznosu od 1.335.710 eura.