Juventusu Kup poslije 20 godina

Fudbaleri Juventusa osvojili su Kup Italije pošto su na Olimpiku pobijedili Lacio poslije produžetaka sa 2:1.

Crno-beli iz Torina tako su osvojili duplu krunu, a imaće priliku da osvoje i triplu u finalu Lige šampiona. Zanimljivo je da je Juventusu ovo tek 10. Kup u istoriji kluba, a prvi poslije 20 godina. Trijumf ’Staroj dami’ donio je Alesandro Matri u 97. minutu utakmice.

Prethodno je viđena odlična utakmica. Lacio je bio veoma dobar i poveo je već u četvrtom minutu odličnim golom Radua poslije centaršuta sa desne strane. Ipak, Rimljani nisu dugo zadržali vođstvo, pošto je samo četiri minuta kasnije Đorđo Kjelini makazicama poslije kornera izjednačio na 1:1.

Djelovalo je da će biti veoma efikasno finale u tom trenutku, ali u nastavku regularnog toka nije bilo golova.