Kom i Internacional čeka velika borba do kraja

Fudbaleri Otranta će veliki derbi sezone, koji slijedi za sedam dana, dočekati uz dva boda više od Bokelja. To je epilog 33. kola Druge CFL, nakon kojeg su u borbi za opstanak bodovno izjednačeni Kom i Internacional, a sada je i potpuno izvjesno da će ekipa Berana sljedeće sezone igrati u Trećoj CFL.

Uoči derbija slavili i Otrant i Bokelj: Ulcinjani na plus dva, Podgorica osigurala baraž, Beranci otpisani Foto: Arhiva

U lijepom ambijentu, pred oko 1.000 gledalaca na Velikoj plaži, Otrant je bez većih problema slavio nad Komom, rezultatom 3:0 (3:0).

Ulcinjani su krenuli silovito i pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon 40. minuta - do tada su mrežu Podgoričana pogađali Burzanović, Rudović i Marstijepović.

Slavio je i Bokelj, i to na gostovanju Beranama, rezultatom 1:2 (0:1).

Kotorani su poveli pogotkom Pajovića iz penala u 37. minutu, a poravnao je Kuč na startu drugog dijela. Bokelj je do novog vođstva stigao u 57. minutu - strijelac je bio Muković.

Podgorica je i matematički osigurala nastup u baražu, pošto je na DG areni remizirala sa Iskrom - 0:0.

Sa Komom je tako nakon ovog kola bodovno izjednačen Internacional, koji je u Golubovcima podijelio bodove sa Lovćenom - 1:1 (0:0).

Gosti su do vođstva stigli u 48. minutu golom Bracanovića, ali je samo minut kasnije poravnao Omori.

Sastav Grblja je u Radanovićima bio bolji od Igala, rezultatom 1:0 (0:0). Domaćin je poveo u 53. minutu, a strijelac je bio Vukoje.

Otrant - Kom 3:0

Internacional - Lovćen 1:1

Grbalj - Igalo 1:0

Berane - Bokelj 1:2

Podgorica - Iskra 0:0