Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

Današnja ARENA donosi učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu:

GOLMANI

Vukašin POLEKSIC (Pecuj) - Bez greške u trijumfu nad Dunajvarošem (2:0), kojim je Pecuj obezbijedio opstanak u ligi.

Boban BAJKOVIC (Lirs) - Sacuvao mrežu na gostovanju Luvenu (0:0) u plej-ofu za opstanak u eliti belgijskog fudbala.

Miloš DRAGOJEVIC (Pelister) - Dva puta kapitulirao u porazu od Turnova (2:0).

ODBRANA

Marko BAŠA (Lil) - Odbrana ciji je dio cetiri puta kapitulirala u duelu sa Marsejom (4:0).

Marko SIMIC (Kajzerispor) - Dobar u pobjedi nad Karšijakom - 2:1.

Žarko TOMAŠEVIC (Kortijk) - Zamijenjen u 72. minutu meca sa Šarloom, u kojem je Kortrijk doživio ubjedljiv poraz - 5:2. Asistirao kod prvog gola svoje ekipe.

Elsad ZVEROTIC (Sion) - Izašao iz igre desetak minuta prije kraja duela protiv Araua (1:0).

Saša BALIC (Metalurg Zaporožje) - Na terenu proveo cio mec protiv Cernomoreca u Odesi (0:0).

Ivan KECOJEVIC (Cirih) - Odigrao svih devedeset minuta protiv Tuna u gostima (2:2).

Žarko TOMAŠEVIC (Kortijk) - Zamijenjen u 63. minutu meca sa Standardom, koji je na svom terenu došao do ubjedljive pobjede (4:0).

Marko VEŠOVIC (Rijeka) - Solidna partija u pobjedi nad Zadrom u gostima - 2:0. Dobio žuti karton.

Savo PAVICEVIC (Crvena zvezda) - Odigrao svih 90 minuta u pobjedi nad OFK Beogradom - 4:2.

Ilija RADOVIC (Napredak) - Ušao u 82. minutu duela sa Donjim Sremom u gostima (1:2).

Darko BULATOVIC (Radnicki Niš) - Igrao svih devedeset minuta u porazu od Mladosti u Lucanima (1:0).

Stefan CICMIL (Mladost Velika Obarska) - Odigrao svih devedeset minuta meca sa Vitezom (1:0).

Đorđije ĐIKANOVIC (Hadžer, Saudijska Arabija) - Partija za zaborav u ubjedljivom porazu na gostovanju Al Hilalu - 5:1. Dobio žuti karton.

VEZNI RED

Marko BAKIC (Specija) - Vratio se na teren poslije pauze zbog povrede i odigrao nešto više od pola sata meca sa Lancanom u gostima (0:2).

Nikola VUKCEVIC (Braga B) - Postigao gol protiv Vitorije u gostima (1:1).

Adam MARUŠIC (Kortrijk) - Postigao gol u ubjedljivom porazu na gostovanju Šarloi - 5:2.

Mladen KAŠCELAN (Arsenal Tula) - Najbolji na terenu u remiju sa Terekom (1:1), kojim su ,,tobdžije“ ipak ostale u opasnoj zoni Premijer lige. Dobio žuti karton.

Vladimir BOLJEVIC (AEK Larnaka) - Iz jedanaesterca postigao gol u derbiju protiv APOEL-a (1:1).

Nemanja NIKOLIC (Dinamo Minsk) - Zamijenjen na poluvremenu duela sa Granitom pred svojim navjačima (1:0).

Marko VUKASOVIC (Keckemet) - Odigrao svih devedeset minuta na gostovanju Puškašu, Keckemet ubjedljivo poražen - 4:0.

Vladan SAVIC (Keckemet) - Zamijenjen u 63. minutu duela sa Puškašem.

Mirko RAICEVIC (Hoverla Užgorod) - Odigrao citav mec protiv Volina u gostima (4:2).

Marko VUKCEVIC (Olimpija) - Odigrao svih devedest minuta u porazu od Celja u Ljubljani - 2:1.

Vasko KALEZIC (Berum, Norveška) - Ušao u 79. minutu meca protiv Brinea, koji je došao do ubjedljivih 4:1.

Vukan SAVICEVIC (Crvena zvezda) - Dobio priliku na poluvremenu duela sa OFK Beogradom, u inišu postavio konacnih 4:2 za ,,crvenobijele“.

Darko MARKOVIC (Mladost Velika Obarska) - Golom u 90. minutu donio tri boda protiv Viteza (1:0) i nadu svojoj ekipi da može do opstanka u Premijer ligi BiH.

Boris DOŠLJAK (Sloboda Užice) - Igrao cio mec protiv Javora (0:0).

NAPAD

Dejan DAMJANOVIC (Peking Guoan) - Postigao oba gola u pobjedi svoje ekipe nad Liaoningom - 2:0. Zamijenjen u 73. minutu.

Stefan MUGOŠA (Aue) - Odigrao sedamdesetak minuta u remiju bez golova protiv ,,svog“ Kajzerslauterna.

Fatos BECIRAJ (Dinamo Minsk) - U posljednjim trenucima meca protiv Granita donio pobjedu svom timu - 1:0.

Žarko KORAC (Hapoel Haifa) - Ušao u 77. minutu meca protiv Makabija iz Netanje (0:0).

Ilija SPASOJEVIC (Persib Bandung) - Postigao vodeci gol u pobjedi na gostovanju protiv bivšeg kluba Bali Davate (2:0).

Petar ORLANDIC (Crvena zvezda) - Postigao gol u pobjedi nad OFK Beogradom u gostima (4:2). .

Petar GRBIC (Partizan) - Zamijenjen u 60. minutu duela sa Novim Pazarom pred svojim navijacima (1:0).  „Crno-bijeli“ slavili titulu u Humskoj.

Dejan ZARUBICA (OFK Beograd) - Postigao gol i upisao asistenciju u porazu od Crvene zvezde - 4:2.

Ermin SERATLIC (Radnik Bijeljina) - Ušao u 38. minutu meca protiv Travnika u gostima (1:0).

Jovan VUCINIC (Radnik Bijeljina) - Odigrao cio mec na gostovanju Travniku (1:0). Dobio žuti karton.

Mirko SPASOJEVIC (Zvijezda Gradacac) - Zamijenjen u 63. minutu meca sa Borcem u Banja Luci. Zvijezda minimalno poražena.

Luka ROTKOVIC (Okžetpes, Kazahstan) - Zamijenjen na poluvremenu meca protiv Kaisara, njegov tim došao do tri boda (2:0).

Darko NIKAC (Pune, Indija) - Zamijenjen nakon sat utakmice sa Ist Bengalom, u kojoj je njegov tim došao do trijumfa - 2:1. Dobio žuti karton.

Bojan BOŽOVIC (Al Šoalah, Suadijska Arabija) - Zamijenjen u 64. minutu meca sa Al Faisalijem. Al Šoalah uzeo tri boda (2:1), ali je to bilo nedovoljno da se izbjegne ispadanje.

Admir ADROVIC (Muharak, Bahrein) - Bodom u posljednjem kolu protiv Ist Rife (1:1) osvojio titulu.