PL: WBA razbio Čelsi, Fabregas pocrvenio

Fudbaleri Čelsija proslavili su osvajanje titule, a onda su u 37. kolu Premijer lige dobili veliku lekciju od Vest Bromvič Albiona koji ih je na svom stadionu savladao sa velikih 3:0, a Sesk Fabregas je na veoma glup način zaradio crveni karton i ostavio kolege na cjedilu od 29. minuta.

Čelsiju nije bila bitna utakmica protiv VBA, ali je Žoze Murinjo izveo prvu postavu koja nije baš dobro prošla, shodno tome da su "plavci" već u devetom minutu gubili sa 1:0 nakon što je Leskot dodao loptu ubojitom Berahinu koji je raspalio sa ivice kaznenog prostora i pogodio desni ugao.

Onda je na scenu stupio Fabregas koji je 20 minuta kasnije, vjerovatno ne iz namjere, uputio loptu ka gužvi poslije sudijskog zvižduka i pogodio Krisa Branta u glavu, a sudija je, nakon što je smirio domaće igrače, udijelio Špancu direktan crveni karton.

Arbitar Majk Džons je poslije dva minuta igre u drugom poluvremenu dosudio jedanaesterac koji je u pogodak konvertovao Berahino, a Brant se osvetio Frabregasu i Čelsiju i pola sata prije kraja utakmice postavio konačnih 3:0.

Sautempton - Aston Vila 6:1 (5:1)

(Mane 13, 14, 16, Long 26, 48, Pele 81 - Benteke 45)

Barnli - Stouk 0:0

KPR - Njukasl 2:1 (0:1)