PL. Rutinska pobjeda Sitija

Fudbaleri Mančester Sitija pobijedili su Vest Hem rezultatom 2:1, u neđeljnom meču 33. kola engleske Premijer lige. Siti je ostvario trijumf poslije dva uzastopna poraza, dok je Vest Hem i treći meč bez pobjede. Poslije ovog uspjeha ’Građani’ su zadržali četvrto mjesto sa 64 boda, sa bodom manje od Junajteda.

Menadžer aktuelnog šampiona Manuel Pelegrini biće veoma zabrinut zbog teške povrede Davida Silve – Španca je laktom udario Kujate, na nosilima je iznijet sa terena, a prikačena mu je i maska sa kiseonikom.

U 18. minutu Hesus Navas oduzeo je loptu na desnoj strani, pokušao da proigra Serhija Aguera, ali je Kolins lobovao svog golmana u namjeri da ispuca loptu. Meč je definitivno riješen desetak minuta prije poluvremena – Aguero je u polukontri našao Navasa na desnom boku, ovaj mu vratio povratnu, a Argentinac je bio neumoljiv u kaznenom prostoru.