Studentima su najzanimljivije bile teme u vezi sa digitalnom telekomunikacijom, a posebno prezentacija rada sistema za prenos telemetrijskih podataka koji Radio klub „Podgorica„ u saradnji sa Savezom radio-amatera Crne Gore već testira i koji će do kraja maja biti pušten u rad i konektovan u panevropski sistem APRS digipitera na međunarodnoj frekvenciji 145.800 MHz koja je za to određena od strane Internacionalne telekomunikacione unije.
Predstavljen je i projekat mreže budućeg radio-amaterskog ekološkog monitoring sistema kojim se planira postavljanje niza različitih senzora za mjerenje parametara životne sredine širom Crne Gore.
Tako će se sa mnogih tačaka u sistem kontinualno slivati podaci o temperaturama vode i tla, sadržaju štetnih gasova u atmosferi, osunčanosti pojedinih terena, nivou električnog polja i elektro-magnetnom zagađenju. Senzora ima i za detektovanje i mjerenje još puno fizičkih veličina i hemijskih jedinjenja kao i mnoštva meteoroloških podataka.
Sve to otvara velike mogućnosti za sticanje novih znanja, za prve naučno istraživačke projekte i brucoša ali i ozbiljnije seminarske i specijalističke radove diplomaca.
Radio klub „Podgorica„ će u saradnji sa Savezom radio-amatera Crne gore nastaviti sa sličnim promocijama svojih aktivnosti i u osnovnim i srednjim školama u Podgorici, a do kraja godine će obići i nekoliko gradova u cilju obnavljanja rada nekad brojnih radio klubova širom države.
Realizaciju tog programa je podržala Komisija za raspodjelu dijela sredstava od igara na sreću, a očekuje se podrška i svih vodećih ICT kompanija koje rade u Crnoj Gori.