Roma konačno slavila, trijumf Napolija

Roma je poslije četiri uzastopna remija savladala Kaljari 2:1 u gostima i ostala na sedam bodova iza lidera Juventusa.Napoli je sa 3:1 lako savladao Udineze, Empoli je nadigrao Čezenu 2:0, dok je Sampdorija remizirala sa Sasuolom 1:1.

Rimaljani su poveli golom Adema Ljajića poslije sjajnog duplog pasa sa tinejdžerom Danijelom Verdeom krajem prvog poluvremena, a trijumf je pet minuta prije kraja potvrdio Leandro Paredes koji je poslije novog centaršuta Verdea drugi put savladao nemoćnog Željka Brkića.

Napoli je za samo 20 minuta stekao dva gola prednosti nad Udinezeom, poslije akcija Iguaina i Hamšika strijelci su bili Dries Mertens i Manolo Gabijadini. Sredinom prvog dijela igre goste je u meč vratio Siril Tero koji je lobovao Rafaela Kabrala. Pobjedu Napolija potvrdio je Tero, autogolom prilikom pokušaja da izbaci loptu iz peterca.