Ovo udruženje je od Ministarstva odbrane dobilo na korišćenje pomenuti prostor, bez nadoknade.
Biblioteka igračaka je zamišljena kao mjesto koje će koristiti sva zainteresovana djeca i njihovi roditelji, a posebno djeca iz socijalno ugroženih porodica. Prema riječima koordinatorke programa Slađane Bajić Bogdanović, u Igračkoteki će roditelji i staratelji moći da besplatno iznajme didaktičku igračku za svoje dijete i vrate je nakon određenog perioda, ali će takođe moći u njoj i da provedu neko vrijeme za igru, u prisustvu roditelja, ili da učestvuju u besplatnim radionicama.
"Udruženje će u Biblioteci, takođe, organizovati i besplatnu podršku učenju za djecu iz socijalo ugroženih porodica, ali i besplatna predavanja i okupljanja za njihove roditelje, posebno za roditelje i djecu iz porodica koje se nalaze na spisku Udruženja i kojima pomažemo od početka rada kroz akcije Podijelimo, jer zajedno možemo više i djelovanje Grupe za socijalnu pomoć. Udruženje se prvo obratilo Glavnom gradu za prostor na korišćenje, sa željom da to bude neka vrsta partnerstva s obzirom na to da će je moći besplatno koristiti stanovnici Podgorice, ali nijesmo naišli na pozitivan odgovor. Na ovakav potez nas je podstakla i praksa zemalja u regionu i pojedinih srodinih organizacija koje su od institucija sistema zatražile i dobile prostor za određene svrhe. Nakon što smo iz medija saznali da je Ministarstvo odbrane na ovaj način ustupilo prostor udruženjima djece sa posebnim potrebama, i kada smo pročitali najavu ministarke odbrane da će i ostale prostore ustupiti NVO sektoru, odlučili smo se da zakucamo na vrata Ministarstva i zatražimo prostor koji bi koristili za potrebe Igračkoteke", kazala je ona.
Bajić Boganović je istakla da Igračkoteka predstavlja još jedan u nizu projekata za unapređenje života roditelja i djece u Crnoj Gori, po čemu je Udruženje Roditelji prepoznato, o čemu svjedoči i nedavno dobijeno priznanje za građanski doprinos opšem dobru ISKRA.