Radnici Zdravko Knežević i Miomir Tadić kazali su da je proizvodnja prekinuta u maju, a da zaposleni o daljoj sudbini i svojoj i firme nemaju nikakvu informaciju.
"Mjesecima se govori o nekm pregovorima i mogućnostima, ali do danas ništa konktretno za FEP nema. Za 103 zaposlena duguje se više od 30 plata, a posljednju isplatu dobili smo u junu ove godine, i to je bila zaostala zarada iz 2012", kazali su Knežević i Tadić.
FEP je do 2006. godine bio lider na prostoru bivše Jugoslavije u proizvodnji elektroda raznih profila.
Najveći pojedinačni vlasnik akcija FEP-a je Investiciono-razvojni fond (IRF) sa 42 odsto kapitala tog preduzeća. Ukupan dug tog i sa njim povezanih preduzeća prelazi deset miliona eura, što je više od knjigovodstvene vrijednosti kapitala. Žiro račun preduzeća u blokadi je na iznos od blizu dva miliona eura.
Predsjednik sindikata FEP-a Dragan Ružić potvrdio je da u fabrici mjesecima nema proizvodnje i da su velika dugovanja prema zaposlenima. On smatra da će sudbina tog preduzeća biti slična onoj koju je doživio nikšićki Montavar Metalac, koji je nedavno otišao u stečaj.
Prema njegovim riječima, sindikat intenzivno pregovara sa Ministarstvom ekonomije kako bi bio usvojen program za zbrinjavanje radnika FEP-a.