- Prema podacima sa kojima raspolaže Ministarstvo pravde, javni izvršitelji su preuzeli 7.000 predmeta. Mogu da istaknem, doduše, prema nezvaničnim podacima, da je naplata poboljšana i da su povjerioci zadovoljni, rekao je Zloković Portalu Analitika.
Prema njegovim riječima, javni izvršitelji do sada nijesu imali nikakvih neprijatnosti.
- Sa svima imamo vrlo jednu korektnu saradnju. Precizne podatke o procentu naplate saopštićemo krajem godine kada dostavimo izvještaj Ministarstvu pravde. Izvještaj će pokazati pravo stanje, naveo je Zloković.
Podsjetimo, za izvršietelje su imenovani: Bajović Jasminka za područje Herceg Novog, Begović Snežana za Pljevlja i Žabljak, Bošković Aleksandar, Keković Dejan, Mugoša Siniša, Pavličić Mladen, Tomković Vukoslavčević Aleksandra, Vladičić Ljiljana i Aleksanar Zloković za Podgoricu, Camić Armin za Rožaje, Jašarović Isad za Berane, Rajković Darko i Samardžić Branka za Budvu, odnosno Kotor. Zloković je ranije našem portalu kazao da javni izvršitelji neće plijeniti kućne aparate dužnicima.
Javni izvršitelji neće plijeniti kućne aparate. U određenom broju slučajeva do popisa procjene i prodaje pokretnih stvari izvršnog dužnika će doći, ali član 81 Zakona o izvršenju i obezbjeđenju jasno kaže da su od izvršenja izuzeti kućni aparati. Zakon nam daje i mogućnost odlaganja izvršenja u slučaju sporazuma o plaćanju duga u ratama između povjerioca i dužnika. Javni izvršitelji mogu plijeniti motorna vozila, mašine, opremu, dragocjenosti, umjetnine, ali sve u zavisnosti od toga za koje se sredstvo izvršenja izvršni povjerilac opredijelio. Izvršitelji su zvanično počeli sa radom 7. aprila.
P.Z.