On smatra da neće biti rušenja jer su građani zaustavili gradnju dok se ne isprave administrativne greške do kojih je došlo u Glavnom gradu.
"Ovi ljudi su se okupili spontano, niko nije uručio javni poziv. Mislim da ovdje neće biti ničega, jer shvatili su da će samo izazvati gužvu u Maleziji, što im svakako ne odgovara", kazao je Camaj.
Ni komunalna policija ni građevinska inspekcija još uvijek nijesu došle na lice mjesta, a građani Malesije sumnjaju da će policija doći da pruži pomoć inspekciji.
Oni su ranije upozorili da bi rušenje moglo da proizvede negativne posljedice, jer bi predstavljalo udar na vjersku i nacionalnu manjinu.
Smatraju da je vlasnik “Carin” Čedo Popović “na nelegalan način prisvojio zemljište” i da mu u tome pomažu moćnici koji stoje iza njega...
Popović, međutim, sumnja da mještani Malesije grade kapelu na svom zemljištu.
“Sve što je njihovo, neka im je sa srećom”, kazao je Popović prekjuče “Vijestima”.
Maraš, Deda, Marko, Đerđa i Zef Camaj tužili su prije dvije godine preduzeće “Kooperacija”, koje je Popović kupio 2008. godine, a kasnije i “Carine” koje su kupile zemljište u Vuksanlekićima od “Kooperacije” u avgustu 2011. godine, tražeći utvrđivanje svojine.
“Vijesti” su ranije objavile da je zemljište, nakon Drugog svjetskog rata, bilo u formalno-pravnom vlasništvu preduzeća “Kooperacija”.
Camaji su tada tvrdili da je oko 100.000 metara kvadratnih oduvijek bilo njihovo zajedničko zemljište, ali je sudija Danilo Jegdić odbio tužbeni zahtjev.