Društvo

Odbačena tužba Predraga Šukovića protiv Veselina Veljovića

153veljovicveselinok
U
Osnovnom sudu u Podgorici danas je odbačena tužba bivšeg funkcionera Uprave policije Predraga Šukovića, koji je za klevetu, uvredu i duševne bolove tužio nekadašnjeg direktora policije i aktuelnog savjetnika za bezbjednost predsjednika države Veselina Veljovića, zbog navoda iz teksta dnevnika “Dan” koji je prenio dijelove Veljovićevog svjedočenja u aferi “crne trojke” kada je ovaj tužiocu kazao da iza afera protiv njega stoji i Šuković.

Odbačena tužba Predraga Šukovića protiv Veselina Veljovića
Portal AnalitikaIzvor

Na današnjem ročištu nijesu se pojavili ni Šuković, niti njegov branilac advokat Igor Brnović, a nijesu najavili i obrazložili izostanak, zbog čega je Veljovićev advokat Nikola Martinović od suda zatražio da odbaci tužbu.

Martinovićev prijedlog je prihvaćen, a o troškovima postupka sud će se naknadno izjasniti.

Advokat Igor Brnović nije želio da komentariše odluku suda, kao ni razloge zbog kojih se on i njegov klijent danas niejsu pojavili u sudnici.

Epilog ovog sudskog postupka nije želio da komentariše ni Veselin Veljović.

Šuković je tužbom koju je u februaru podnio protiv Veljovića tražio nadoknadu od 5.000 eura zbog pretrpljenih duševnih bolova jakog intenziteta i povrede ugleda i časti.

- Dnevni list „Dan“ je 2. oktobra prošle godine u rubrici Hronika objavio tekst pod naslovom „U iskazu tužilaštvu Veselin Veljović konkretizovao sumnje na račun bivših kolega“. Između ostalog u tekstu su navedene i sljedeće riječi tuženog: „Kao razlog za ovakvo ponašanje Šukovića, Veljović je u tužilaštvu naveo da je ovaj inspektor bio udaljen iz službe za vrijeme njegovog mandata. Udaljio ga je navodno, kako je tvrdio, jer je Šuković na jednoj žurci koristio nedozvoljene supstance“ – pisalo je u tužbi.

„Dan“ je prenio dijelove svjedočenja Veselina Veljovića u aferi „crne trojke“ kada ga je bivši specijalac i penzionisani službenik ZIKS-a Brajuško Brajušković optužio da je, dok je bio na čelu Specijalne antiterorističke jedinice, formirao batinaške jedinice sa zadatkom da prebijaju nepodobne novinare i opozicionare. Brajušković je u ispovijesti koju je dao medijima, osim Veljovića, za batinaške jedinice optužio i aktuelnog direktora ZIKS-a Miljana Perovića, koji je u to vrijeme takođe bio u SAJ-u i za kojeg je tvrdio da je koordinirao „crnim trojkama“. Barjušković je takođe tvrdio da je i sam bio dio jedne od tih jedinica.

Veljović i Perović su negirali njegove tvrdnje, kao i veliki bivših specijalaca.

Nakon istrage tužilaštvo je takođe odbacilo Brajuškovićeve navode kao neutemeljene, a interesantno je da ga nijesu pozvali ni na odgovornost zbog izjava koje je dao medijima.

Veljović je, pred tužiocem, a što je „procurilo“ u medije tokom istrage afere „crne trojke“, između ostalog kazao da i iza ove afere, kao jedan od inspiratora stoji Šuković, kako bi mu se osvetio. On je pred tužiocem Šukovića optužio i da je fingirao dokaze u slučaju napada na novinarku „Vijesti“ Oliveru Lakić. Kazao je da pouzdano zna da napada nije ni bilo.

Predrag Šuković je, nakon što je Veljović napuštio funkciju direktora Uprave policije, zbog afere „listing“ koja do danas nije rasvijetljena, dobio povjerenje novog direktora Božidara Vuksanovića koji ga je u martu 2012. godine imenovao za šefa sektora za borbu protiv organizovanog kriminala. Godinu kasnije Šukovića se je sa te funkcije smijenio aktuelni direktor Uprave policije Slavko Stojanović.

 

 

Portal Analitika