-Sada se već dešava na graničnom prelazu Debeli brijeg, da su turisti koji ulaze u Crnu Goru blokirani i po nekoliko časova (često četiri i više) što, s pravom izaziva, njihovo nezadovoljstvo. Uz takvu dobrodošlicu na graničnom prelazu i odmah zatim putnu infrastrukturu sa nezavršenim građevinskim radovima, gost je formirao vrlo negativan stav o Crnoj Gori kao destinaciji i gotovo sigurno se neće vratiti, a hotelijeri, nemoćni da promijene ovakvu situaciju, trpe otkazivanja aranžmana- saopšteno je Portalu Analitika sa sastanka.
Ističe se da hotelijeri odavno traže pomoć od nadležnih institucija zbog monopolskog položaja Organizacije za zaštitu prava autora muzike Crne Gore PAM CG, koja svojim nadoknadama reketira turističku privredu.
-Neprimjereno visoke nadoknade, utvrđene bez jasnih kriterijuma, za koje PAM ispostavlja fakture a ne daje nikakve informacije na osnovu kojih je izvršen obračun, nijesu praksa u regionu. Nadoknada koju na ovako misteriozan način određuje PAM razlikuje se i do 300 posto među hotelima. Apeli privrede upućeni Zavodu za intelektualnu svojinu, koji je direktno nadležan za rad PAM-a, Upravi za inspekcijske poslove, Ministarstvu odrzivog razvoja i turizma, ne daju rezultate niti odgovore o nadležnosti za pokretanje postupka inspekcijskog nadzora nad radom PAM-a- naglašava se u saopštenju.