„Oko privremenih objekata u Sutomoru sva je priča ispričana, što se tiče Komunalne policije. Sutomore se mora očistiti od nelegalnih objekata i to je naš posao, a niti ja, niti bilo ko iz Komunalne policije, nije nijednim postupkom, niti radnjom doprinio da privremeni objekti izgube lokacije i postanu nelegalni“, odgovorio je Pajović na optužbe žitelja Sutomora koji rušenjem štandova ostaju bez posla, i nerijetko jedinog izvora prihoda za porodice. Oni se s pravom pitaju što će biti sa njihovom budućnošću i, ako se već moralo rušiti, zašto to nije urađeno u februaru, kad je i izglasana odluka, nego sad, pred početak sezone.
Po mišljenju Pajovića, oni koji su tražili da se „ukloni ruglo sa sutomorskih ulica, kako bi svoje elitne hotele napunili visokoplatežnim gostima, treba da zaposle te ljude u njihovim objektima“.
Na drugoj strani, konstatujući da „ni juče nije prošla samovolja Zorana Pajovića da, suprotno stavu gradonačelnika Bara Žarka Pavićevića i članova ovdašnjeg Odbora mjesne zajednice, ukloni privremene objekte u blizini sutomorske pijace“, Ratimir Vujošević je ustvrdio da će posao uređenja štandova morati da sačeka oktobar, odnosno kraj turističke sezone. Pominjanje oktobra u ovom slučaju znači mnogo toga, prije svega rezultate na predstojećim izborima, inicijativu za vraćanje opštine Sutomoru, novu konstelaciju snaga u lokalnom parlamentu i u opštinskim službama...
Nakon veoma oštrih riječi koje su Vujošević i Pajović jedan drugom uputili preko lokalnih medija, postalo je jasno da je pitanje uklanjanje privremenih objekata po odluci lokalne skupštine, u stvari finalizacija konkretnog „pokazivanja snage na terenu“ DPS-a (Vujošević) i SDP-a (Pajović). U prilog tome govori i činjenica da su rušenje privremenih objekata 14. aprila zaustavili lično predsjednik opštine Žarko Pavićević i sekretar Skupštine Svetlana Gažević (oboje DPS), uz obrazloženje da će se hitno sastati skupština, izmijeniti odluku donešenu u februaru, a nadležni sekretarijat izdati odobrenje korisnicima privremenih objekata i za 2014. godinu.
To se nije dogodilo, pa je, po nalogu Komunalne inspekcije izvršna služba JP Komunalne djelatnosti 30. aprila uklonila dva, a korisnici sami tri privremena objekta. Nastavak je bio planiran za danas, ali je procjena ovlašćenih policijskih službenika na licu mjesta bila da se prekine sa daljom akcijom i pošalje zvaničan zahtjev koji bi bio upućen prema Područnoj jedinici Bar Upravi policije, radi pružanja asistencije službenicima Komunalne policije.
Tumači političkih prilika i ovo odgađanje tumače kao „manevarski prostor“ za dogovor unutar još uvijek važeće koalicije. Međutim, ako je suditi po tvrdokornim stavovima jedne i druge strane, odluka može biti donijeta samo „na trupicu“. U korist jednih ili drugih. Najpogođenijima u ovom slučaju - vlasnicima štandova - ostaje mučna neizvjesnost, kao i toliko puta do sada.
Ž. Milović